Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1,5 hete kezdtem el tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1,5 hete kezdtem el tablettát szedni (Dienille) és már megint nem múlik el a vérzésem, ez normális?

Figyelt kérdés

A Cerazette-el ugyanígy jártam, azt 6 hét után abba is hagytam, mert addig folyamatosan tartott. A nőgyógyászom szerint azért, mert nem vált be. Hát arra én is rájöttem :)

Most ezzel is ugyanez lesz vajon?

Megint kidobtam 6000 Ft-ot az ablakon?

Vagy még elmúlhat?

Köszi a válaszokat!


2010. nov. 22. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Hát kérdés, hogy mennyire vérzel tőle. Ha csak pecsételő vérzés, akkor várj még a kidobással. Ha rendesen megvan és pár nap múlva is fennáll, akkor irány a nőgyógyász, ismét =S De elvileg azért kell vér és vizelet vizsgálat, no meg recept a gyógyszerre, hogy az orvos meggyőződjön róla, hogy szedhetsz-e gyógyszert, és hogy az alkatodhoz milyen kell. Furcsa, hogy már a második típusú gyógyszer sem hat rendesen =S Bár még az is lehet, hogy valamiért nehezebb nálad belőni a megfelelő gyógyszert.
2010. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első hónapban sajnos ez gyakori, a 2. levelet el kell kezdeni és ha akkor se múlik el, akkor gond van. Én is véreztem végig, de a 2. levél óta semmi gond. Úgyhogy sajnos várnod kell még, előre nem lehet tudni, hogy hát rád ez a gyógyszer.
2010. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha erős vérzése van egy hónapig, akkor már a második hétnél kórházba kerülne... Szóval nem mindegy a mértéke. Pecsételős vérzés akár az első 3 hónapban is fennállhat időszakosan. (Igen, egyik ismerősöm került már kórházba, mert nagyon megvolt neki és nem múlt el 2 hét után sem, de neki gyógyszertől független volt ez a gond.)
2010. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is Dienillét szedek! Az első levélnél én két hétig véreztem, utána folyamatosan barnáztam az első megvonásos vérzésig. Az első három levélnél tapasztaltam köztivérzés és nagyon fájtak a cicijeim a szedés egy szakaszában. Biztos voltam benne, hogy váltanom kell majd, de a 4. levélnél már SEMMILYEN KELLEMETLEN mellékhatást nem tapasztaltam (kopp-kopp). Legyél türelmes néhány hónapig.


26/N

2010. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Pecsételő vérzésem van csak, "szerencsére" :)

Régen Triodena-t szedtem évekig, majd szültem 2 gyereket és teljesen felborult minden.

Eszméletlen erős lett a vérzésem (super tampon max. 2 órát bír...), ja és szülés után 8 héttel már megjött és egyből visszaállt a ciklusom, hiába szoptattam napi 6-8x :(

Na mind1, akkor türelmes leszek és végigszedem a 3 havi adagot, hátha beválik :)

Persze azért majd rákérdezek a nődokinál is!

2010. nov. 22. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első levélnél ugyanez volt, végig pecsételő vérzésem volt. A második levélnél viszont már semmi ilyesmi mellékhatás nem jelentkezett. :)
2011. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, de szerencsére pár hét után rendeződött a helyzet!

Már 6. hónapja szedem és szerencsére minden ok, semmi mellékhatás és a vérzésem is elhanyagolható.

Úgyhogy nekem bevált ez a tabletta :)

2011. ápr. 2. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!