Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszerek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszerek vannak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
5 hónapja szültem, de a tabit mindíg elfelejtem bevenni :S pedig telefon is van állítva. gumi, spirálról tudok :) de egyéb módszerek mik? havi egyszeri módszerekről tapasztalatok? mik vannak?
2010. nov. 18. 13:32
 1/7 A kérdező kommentje:
google-on nézelődök ,és van az injekció, amit szoptatás alatt is lehet használni. ezt próbáltátok már? mennyibe kerül?
2010. nov. 18. 13:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Pesszárium, hüvelygyűrű.
2010. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hüvelygyűrű, injektció
2010. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
pharmatex vagy patentex hüvelytabletta/hüvelykúp
2010. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na akkor nézzük sorban:

óvszer: gondolom egyértelmű

pesszárium: önmagában nem biztonságos, de spermiciddel együtt kb olyan a hatékonysága, mint a guminak.

spermicid: önmagában nem megbízható, kiegészítő módszerként ajánlott

hüvelygyűrű: a tabihoz hasonlóan hormont tartalmaz, de csak havonta egyszer kell felhelyezni a hüvelybe és egy hétre kivenni...

injekció: erről még jót nem hallottam. Ez is hormonos, de kontrollálhatatlan. Egyszer beadják, aztán kitudja mi bajod lesz tőle. Kiszedni meg ugye nem lehet...

megszakítás: hát én nem vállalnám be, az biztos...


Szerintem a spirál jó választás lenne. Vagy ha elbírjátok viselni, akkor óvszer.

Esetleg pesszárium+spermicid, vagy megszakítás+spermicid

2010. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az a spermicid pontosan mi??? erről még nem hallottam a többiről nagyjából igen :) az injekció nálam is a negatív oldalon van. a hüvely spirált orvos teszi fel? nem érezni nemi együttlét közben? nem kellemetlen, v kényelmetlen? mert erről is hallottam már h érezte a csaj, meg nagyon rossz volt...
2010. nov. 19. 09:29
 7/7 anonim ***** válasza:

A spermicid az olyan anyag, amly megöli a spermiumokat. Pharmatex és phatentex néven találod.

A spirált orvos teszi fel, és a MÉHbe, tehát elvileg nem lehet érezni, maximum azt a kis szálat, amivel ki lehet szedni. De tapasztalatom nincs vele.

2010. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!