Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen esetekben indokolt a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esetekben indokolt a gyógyszer felfüggesztése? Mit tegyek az én esetemben?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta (4 éve) szedek egy alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót, amit főleg a menstruációs problémáim miatt kezdtem el szedni.

1 évre rá lett egy párkapcsolatom, ami által már valóban indokolttá vált a gyógyszer szedése. Azonban ez a párkapcsolat 1 éve véget ért, azóta nincs senkim, de még mindig szedem a gyógyszert.

Mások úgy tartják, hogy feleslegesen szedem tovább, és hogy ez roncsolni fogja a szervezetemet. Én viszont sokat hallok olyan dolgokról, hogy ha valaki abbahagyja a gyógyszer szedését, akkor felborul a hormonháztartásuk, és különböző mellékhatások léphetnek fel.

Akkor mi az igazság?

Én úgy terveztem, hogy babatervezésig akarom szedni a gyógyszert (még minimum 5-6 év). És tudom, hogy a gyógyszer felfüggesztésével járó mellékhatásokat egyszer biztosan át kell majd élnem, de van értelme most abbahagyni a gyógyszert, hogy aztán egy esetleges új párkapcsolatkor újra szedjem?

19/L


2010. nov. 3. 11:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ha már négy éve szeded, akkor nem árt szünetet tartani.


Másrészt: Ha menzesz problémákra kaptál gyógyszert, akkor remélem tudod, hogy ez nem oldotta meg a problémát, csak elfedte.

Szerintem abba kellene hagynod, és ha nem lesz normális a menzeszed, akkor utána kellene járni, hogy mi az oka.


Még jobb ilyenkor, mint majd akkor szenvedni, mikor babát szeretnél, és az istenért nem jön össze.

2010. nov. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!