Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló spirál felhely...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló spirál felhelyező drótját érzi a partner? Illetve a spirál felhelyezése után mennyi ideig vérezhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, másfél éve szedek fogamzásgátlót és most döntöttünk úgy párommal hogy egészségügyi okokból kifolyólag inkább váltanánk spirálra. A páromat zavarja hogy mi van hogyha a spirált felhelyezik és a felhelyező drót esetleg zavarni fogja, vagy irritálni fogja. Van lehetőség hogy az orvos rövidebbre vágja, vagy egyszerűen meg kell szoknia? Illetve a felhelyezést követően ( mensi közben fogják felrakni) mennyi ideig fogok szerintetek vérezni? Olvastam olyanokat hogy akár több hónapig tartó vérzés is lehet ami kicsit megrémisztett.

Egy hónap múlva megyek a nőgyógyászomhoz, de érdekelne hogy nektek mi a véleményetek ezekkel kapcsolatban. A válaszokat előre is köszönöm 😊



jún. 5. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Lehet érezni
jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Ne hallgass az 1-esre. Egyáltalán nem lehet érezni. Az konkrétan probléma, ha érzi és orvoshoz kell fordulni, ugyanis valószínűleg rosszul helyezte fel a doki. Nagyon rövidre vágják azt a drótot és a spirál maga a méhedben van, nyugi.

Nekem az van már pár hónapja és párom semmit nem érez.

Utána valóban több napig véreztem, már nem emlékszem pontosan. De random ilyen pecsételő vérzés is volt, meg egybefüggő, mint a menstruáció. De én nem bántam meg, hogx ezt használom. Most már minden rendben. Az enyém hormonmentes, szóval már nem mérgezem magam gyógyszerrel se. Én ajánlom.

jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Nyilván érezni ha elég nagy a pasi farka. Különben hogy szednék ki? Ki kell érnie a méhszájon.
jún. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Én éreztem és marha kellemetlen volt, de nem magát a spirált hanem a zsinórt amit teljesen visszavágott a doki.
jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom nagyon sok embernek rosszul helyezték fel a spirált..


Érdemes akkor magánban megcsináltatnid, hátha ott jobban figyelnek rád.

Ismétlem, a zsinórt nem szabadna érezni, nem érhet túl a méhszájon, azt egy speciális eszközzel veszik ki, ha ki kell.


#2 voltam.

jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 😊

A dokimnál mindenképp rá fogok kérdezni erre az érezhetőség dologra, mert nyilván ha a páromnak kellemetlen akkor mi értelme van, nem szeretnék azért egy halom pénzt kidobni az ablakon. Nyilván én is azért választom ezt az opciót hogy ne mérgezzem a szervezetem, de ha úgymond ,, nem lesz élvezetes "akkor keresek valami B opciót://

jún. 9. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj, de a párodnak csak az számít, hogy neki kellemetlen lesz?! Kérdezd meg az orvosodat, mit gondol a rézgyöngyről. Ez mostanában elég nagy szeretetnek örvend. Ha nem vagy allergiás, akkor jó lehet.
jún. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Lehet érezni mikor elkezdtünk ugy szexelni de ha megszokja már nem tünik fel olyan is volt reggeli merevedés elkeztük a szexet és egy határozott tolásnál pattanást hallottunk, elment orvoshoz és el volt tolva igazitani kellett.
okt. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nektek milyen kóklerek rakták fel a spirált? Atyaisten.... :D
okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!