Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonmentes fogamzásgátlás?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonmentes fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy milyen tényleg hatékony hormon mentes fogamzásgátlási opciókat ismertek. Valamint mik ezekről a véleményeitek?

Eddig óvszerrel védekeztünk a párommal, de szeretnénk valamivel leváltani. Szerettem volna fogamzásgátló tablettát fel íratni, de pár vizsgálat után kiderült hogy nekem nem ajánlott ilyen készítményeket alkalmazni. Mivel nem szeretnék az egészségemmel játszani valami olyan módszert szeretnék ami hormonmentes és biztonságos.:))



máj. 30. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Mi a Ph.rm.texet használtuk évekig. Azt feldugod a méhszájig, s ott meg kell várni még feloldódik, ami 10-15 perc. Hatásmechanizmusát tekintve a feloldódó anyag spermicid hatású, és 4 órán keresztűl véd.
máj. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem megfelelően védenek a spermicid kúpok, habok, gélek. Rizikós. Szóval az egyesre ne hallgass.


Nálatok marad a gumi, vagy spirál. Ha lefizetes a nődokit, akkor felteszi. Ugyanis sajnos a spirál idehaza szabályokhoz kötött :/

máj. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A spirált csak már szülés után teszik fel, és nem véletlen van ehhez kötve! Ha illegálisan van feltéve, a gyártó, és az egészségügyi alapkövetelményt áthágva, súlyos szövödménye is lehet. Az egyes jól írta, nincs a spermicid alapú készítményekkel semmi gond! Az én párommal, még állandó hármasozás közben éveken át működött!
máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogyne, azért van olyan szuper hatékonyságuk 😅 10ből 3 nő teherbe esik tőle 1 év alatt. Egy ismerősöm 2x is így járt, mehetet abortuszra. A hülye... Aztán inkább mégis lefizette az orvost és feltetette a spirált. 1 gyerek elég a nyakára.
máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A spirált (vagy a rézgyöngyöt) meg nem mindenkiek a szervezete tolerálja, de egy próbát megér, mert azon kívül már csak egy lehetőség van. Az én feleségem a rézgyöngytől kapott durva méhgyulladást, pedig arra azt mondták, hogy kíméletesebb, mint a spirál, úgyhogy vissza kellett térni a hormonra. A másik biztos módszert meg csak megfelelő életkor/3 gyerek után engedélyezik, ez a sterilizálás. Ez viszont tuti és hormonmentes, szóval aki soha többet nem akar már gyereket, annak érdemes számításba venni ezt is.
máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pharmatex + megszakítással védekezünk, emellett soha nem volt probléma. Egyszer lettem terhes 10+év alatt, amikor egyszer NEM védekeztünk.
jún. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Őszintén, sok butaság került itt rögzítésre, de valójában az óvszer mellett a hormonmentes spirál az, ami még biztonságos. Sajnos nagyon kellemetlen lehet a felhelyezése, és erősítheti a vérzést + görcsöket. Esetleg érdemes lenne csak progeszteront tartalmazó tablettában gondolkodnod, ez biztonságos és sok szempontból kevésbé hat az egészségedre, mint a kombinált tabletták.
jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!