Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Trombózist fogamzásgátlótól....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Trombózist fogamzásgátlótól. Mennyi idő után jöttek elő és milyen tünetek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tüdőbajt a légyszennyezésektől. ugye Te nem sétálsz odakint????????
2009. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nincs egyértelmű válasz és nem is érdemes ilyen kérdéseket feltenni. A kollega az előző válaszában ugyanezt fogalmazta meg picit konkrétabban. :) Ha autóba ülsz akkor is meghallhatsz, de nem tudhatod mikor és azt sem, hogy pontosan hogyan.


A trombózis tüneteire rákereshetsz a neten, de változatos, attól függően, hogy hol akad meg a vérrög. Egyébként olyan minimális az esélye, hogy ha halat eszel többet ártasz magadnak.


No para!

2009. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha normálisan kivizsgált az orvos (vérvétel, stb.) akkor nem kell félned:) Meg amúgy is kicsi rá az esély. És függ a hajlamtól is.
2009. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pontosan második kollega :D Annyi mindentől félhetünk... Csak nem mindennek tudunk a káros hatásáról, mert pl nem tüntetik fel... oké, veszélyes, de előre aggódni... szerintem sokszor felesleges:) olyan dolgokkal keserítjük magunkat, ami lehet h alaptalan... ha meg baj van egy idő után úgyis kiderül:) elég akkor ezzel foglalkozni
2009. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tuti, hogy kapsz trombózist ( a kérdéseből az jön le, hogy szinte "várja"). Nem fogsz te se kapni, én 7 évig szedtem, és soha nem volt panaszom, szerintem neked se lesz. Ne parázz rajta.
2009. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szió

többnyire szülés után jön elő a hajlam, sajnos az egyik kedves ismerősömnek szülés előtt jött elő, és meg is mondta az orvos, hogy sajnos a fogamzásgátlótól van.

(a vicc, hogy neki egeszsegugyi problemara irtak fel a fog. gatlot, nem csaladtervezesi celzattal, tehat kivizsgaltak elotte alaposan).

2009. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Sajnos fokozhatja a fog.tabi szedése a hajlamot,és az a gáz,hogy nem tudni,kinél jön elő és kinél nem.Jó,vannak ilyen meg oilyan vizsgálatok,amik mutatnak trombózishajlamot,de én nem kockáztatnék!Többek közt ezért sem szedek tabit.Szedtem 1 hónapig az egyiket(Meliane)és folyton zsibbadt a lábam...Ne mondja senki hogy ez normális...
2009. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

zsibbadhat akármitől, kevés mozgastó is ,influenza , beképzeled.stb.egy levél után nem szoktak ilyen komoly tünetek megjelenni,azért irják a tájekoztatóba h tudd hogy mi lehetséges és nem azért h tuti kapsz...ha nagyon félsz fél évente menj vérvizsgára....

De ha már itt tartunk akkor sok gyógyszert nem is szednénk mert pl májrókot is okozhatnak v a cigi tüdőrákot stb. , és most akkor mi a teendő?

Én úgy tudom hogy a trombóis erősebb fájdalom mint egy zsibbadás, lehet neked neurológiai alapon jelentkezett, mert sokmindenre képes az agyunk...

Trombózisnál meg is dagad a lábad meg minden ha kom baj van...de egy vérvétel majd megnyugtat....

2009. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ha valaki elkezd tabit szedni,a dokinak kötelessége kikérdezni az illetőt,hogy a családban milyen örökölt betegségek fordulnak elő(pl. szív és érrendszeri),nekem ebből kijutott és azonnal csinált egy olyan vérvételt,aminek Leiden mutáció a neve,a lényege,hogy azt vizsgálta,van-e hajlamom a trombózisra ha fogamzásgátlót kezdek szedni.(az eredmény negatív lett,tehát szedhetek fogigátlót)

Ha nincs a családban ilyen dolog,szedhetsz tabit.Nem valószínű,hogy vérrögös megbetegedéstől tartanod kellene.

Persze nincsen semmire 100%-os biztonság.

Sok nőnek megcsinálják a Leiden vizsgálatot,ha azt szükségesnek érzi az orvos.

Persze vannak felelőtlen dokik is,akik ezt nem csinálják meg,hanem csak felírják a tablettát,hogy szedd.

2009. jan. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18 évesen trombózisom lett a fogamzásgátlótól!1 havit szedtem és már 2 hét után jöttek a tünetek.ennyit erről
2009. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!