Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lindynett fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lindynett fogamzásgátlót szedek. A papírra az van írva, hogy a felszívódása 3-4 óra. Én a beszedés után 3 órával hánytam (és tuti, hogy nem kevesebbel). Felszívódott a tabletta, vagy pótolni kellett volna?

Figyelt kérdés
a megvonásos vérzésemben semmi változást nem tapasztaltam (azon kívül, hogy kb 12 órával később jött meg)
2010. okt. 21. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Addigra a gyomrodból kikerült, a beledben szívódott tovább. Ha ment volna a hasad is akkor mindenképp pótolni kell.Ez olyan ha beveszed, és negyed óra múlva megy a hasad, akkor sincs baj, mert még nem ért le.
2010. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Igen, illett volna pótolni, de szerencsére nem lett belőle baj. Nézd, aki nem szed gyógyszert, annak minden hónapban kb. 20% esélye van, hogy teherbe essen. Tehát az, hogy "gyengül" a gyógyszer hatása, nem azt jelenti, hogy 100%, hogy teherbe esel, hanem hogy mondjuk 5%, tehát még így is elég kicsi. Vagyis hogy most nem estél teherbe, az nem jelenti sem azt, hogy felszívódott rendesen, sem azt, hogy nem gyengült a hatás, csupán azt jelenti, hogy nem volt peched.


Azért mondom csak ezt, hogy ha esetleg legközlebb valami hasonló probléma lesz, mindenképpen pótold! Most nem lett baj, de ebből ne vond le azt a következtetést, hogy nem kell pótolni, mert úgyse esek teherbe, ha kimarad egy-két szem.

2010. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de ha meg felszívódott, és mondjuk beveszek még egyet, akkor abból nem lesz baj? a dupla adagból? :O
2010. okt. 21. 09:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem lesz baj a dupla adagból. Ha baj lenne, nem írná ezt az összes betegtájékoztató, hogy így kell eljárni, ha 3-4 órán belül hányás, hasmenés volt.
2010. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a 8 óra felszívódást 2×4 órára szoktam ilyen szempontból osztani. Az első 4 órában a hányás veszélyes, a következőben a hasmenés.

Az első pár órában -mint azt valaki előttem megírta- nem lehet veszélyes a hasmenés, akkor még a gyomorban van a gyógyszer. Fordítva hasonlóképpen.

Kérdésedre válaszolva, én nem vettem volna be másik szemet. Gondolom a felszívódás se percre pontosan történik.

2010. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Máskor ilyen esetben inkább használjatok kiegészítő védekezést...
2010. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LadyDevonshire válasza:

Semmilyen betegtájékoztató nem ír olyat hogy pótolni kell.

Fogamzáagátlót soha nem pótlunk!!!!!!!!!!!!


Két gyógyszer beszedése közben minimum 12 órának kell eltelnie hogy ne zavarja össze a hormonháztartást és ne kezdj el össze vissza vérezni.

2010. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő hányás, vagy súlyos hasmenés esetén?

A bevételt követő 3-4 órán belül kialakuló hányás vagy súlyos hasmenés esetén csökkenhet a hatóanyagok felszívódása a tápcsatornából. A helyzet ahhoz hasonlatos, mintha elfelejtett volna egy filmtablettát bevenni. Ebben az esetben amilyen gyorsan csak lehet, egy újabb filmtablettát kell bevenni, lehetőleg 12 órán belül. Ha több, mit 12 óra telt el, a "Mi a teendő, ha elfelejtette bevenni a Dienille-t" szakaszban ismertetett útmutatásokat kell követni."


Az enyém tájékozatójában pl. ez van, hogy pótolni kell...

2010. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!