Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges hogy terhes vagyok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Barátommal előzőhéten feküdtünk le, védekezés nélkül (többször is), viszont nem ment el belém. Ezen a héten viszont elkezdtem kicsit rosszul lenni, illetve a hasam is fáj, kicsit görcsöl. Nem tudom hogy amiatt mert terhes vagyok. Nagyon remélem hogy nincs semmi baj.

2022. aug. 19. 10:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%

Istenem mikor érti meg vajon az emberiség, hogy egy hét múlva nem lesznek terhes tünetek 😩😩😩

A ha pont peteéréskor vagytok együtt akkor is idő a megtermékenyítés meg a beágyazódás és nem fogsz szex után két nappal hányni stb …

Nekem a tünetek akkor jelentkeztek mikor már egy hete késett és tudtam hogy terhes vagyok, de manapság mindenki aktus után már tapasztalja a hasfájást stb.

🤦🏻‍♀️

2022. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

ne vicceljetek már, 1 hét után terhesség még nem okoz reggeli rosszullétet

más miatt fáj a hasad. Hétfő óta tart? Akkor menjél orvoshoz

2022. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia. Megpróbálok neked segíteni, hogy könnyebb legyen kiigazodni, mivel pár dologgal látszik, hogy nem vagy tisztában. Viszont most talán majd megérted a miérteket.


A legtöbb nő peteérése a ciklus közepe fele van. Van aki viszont annyira peches, hogy a ciklus elején vagy végén képes teherbeesni. Emiatt fontos, hogy mindig védekezzetek valamilyen módon.


Védekezési lehetőségek

Hormontartalmú: Spirál, Fogamzásgátló, Tapasz, Hüvelygyűrű. Ezeknek mind megvannak a veszélyeik, mert beleszólnak a hormonháztartásodba és trombózisveszélyt jelenthet. Emiatt csak a 3 kötelező vizsgálat után használj bármi ilyet (uh, vérkep, trombózishajlamra szűrés). Ha ezek megvannak, nincsen semmilyen hormonális betegséged, akkor gond nélkül szedheted.

Hormonmentes lehetőségek: óvszer (nemibetegség ellen csak ez véd), hormonmentes spirál, helyi hatású fogamzásgátló vagyis spermicid (hüvelykrém, hüvelykúp, hüvelytabletta), pesszárium

Ami nem védekezési mód: naptármódszer, megszakítás. Ezek mellett nagyon nagyon sok nő lesz terhes. Szóval van millió verzió. Ha szeretnéd írj és segítek neked elmagyarázni, hogy melyiknek mi az előnye, hátránya. Kb az összeset használtam már életemben.

A másik: peteérés után beágyazódik a magzat. Ez több nap. Utána elkezd termelődni a hcg hormon. Ezáltal kb 2 héttel a peteérés után lesz csak először pozitív a teszted (egy nagyon nagyon halvány csík lesz). Minél erősebb a csík, annál több a hcg hormon. A hcg hormon okozza a rosszulléteket. Tehát ha halvány csík vagy vagy még nincs csík, akkor nem lehet tünet. Nekem ikerterhességnél annyi volt a hcg, hogy a késés utáni héten már nagyon rosszul voltam. Barátnőmnek pedig olyan kevés volt a hcg hormon, hogy normális csíkja csak a 4. Hét körül lett. 6. Hét környékén volt picit hányingere.

2022. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló! Remélem nem nagy az esélye annak hogy teherbe estem:( még nagyon fiatal vagyok
2022. aug. 19. 12:26
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
99% az esélye, hogy terhes vagy. Mi lesz a neve a babának?
2022. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Negatív lett a teszt!!
2022. aug. 22. 09:03
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért még ne nyugodj meg!

Azt írtad 19-én, hogy előző héten dugtatok, azaz 8-14 között. A terhességi teszt legkorábban a fogantatás után 2 héttel mutat pozitívat, szóval ha mondjuk 10.-én volt a peteérésed és akkor dugtatok, akkor még 1-2 nap a fogantatás és még 1-2 nap a beágyazódás, a HCG meg csak utána kezd termelődni.

Ergo még simán lehetsz terhes. Csinál új tesztet egy hét múlva, ha addig nem jön meg.

2022. aug. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül megjött a menstruációm is ma
2022. szept. 2. 20:33
 19/19 anonim ***** válasza:
Na,szuper🥳
2022. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!