Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhességmegszakítás után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhességmegszakítás után miért vesznek szövettani mintát?

Figyelt kérdés
Sajnos 1 hete volt egy terhességmegszakításom (évek óta tartó, rendszeres, felelős, biztonságos óvszerhasználat mellett estem teherbe, érthetetlenül). A műtét után közölték hogy 3 hét múlva lesz szövettani eredmény, ezt szeretném kérdezni miért vizsgálják? Többek között egészségügyi okok is közre játszottak a döntésben, nekem van komoly betegségem, viszont a magzat még pici volt ahhoz, hogy vizsgálva legyen, szívhangja volt ebből egészségesnek vélték. Lehetséges, hogy ez egy protokoll minden abortusz esetén? Én eddig csak missed abortusz után hallottam szövettanról.

2022. márc. 17. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne choriocarcinóma is az, amit terhességnek gondoltak, meg az se mindegy, hogy maradt-e bent embrionális szövet, ami pl. felülfertőződhet.
2022. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

A choriocarcinómia nem daganat? Sajnos ez biztos, hogy terhesség volt, ahogy írtam, szívhangja is volt. Aztt tudom hogy, szövet maradhat benn a vakon végzett műtét miatt, ami fertőző lehet, de ahhoz van a szövettannak köze?

2022. márc. 17. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De, daganat. Ritkán, de előfordulhat, hogy a baba mellett daganat is kialakul. Orvosis tankönyben azért van erről ábra. Nem érdemes előre parázni.
2022. márc. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az #1-es írta, biztonsági protokoll choriocaciómára és az esetleges magzati szövetmaradványokra.
2022. márc. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már értem!
2022. márc. 19. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!