Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Estelle fogamzásgátlót hogyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Estelle fogamzásgátlót hogyan is kell pontosan szedni?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban kezdem el szedni majd az Estelle nevű fogamzásgátlót, azonban kicsit elbizonytalanodtam a szedésének az elkezdésében.

“ Ha a megelőző hónapban nemszedett hormontartalmú fogamzásgátlót:

A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el az Estelleszedését; a csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettátvegye be (ha például pénteken jelentkezett a havi vérzés, a „P” feliratútablettát válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje agyógyszert.”

A betegtájékoztató így írja, viszont az lenne a kérdésem, hogy ha mondjuk nekem pénteken jön meg a menstruációm, akkor el is kezdem szedni akkor, ha a levél végére értem, akkor azt a pár szem gyógyszert, ami “kimaradt” az elején azt hagyjam is vagy esetleg azt a végén kellene beszedni?

Lehet hogy rettenetesen banális kérdés, de most teljesen összezavartam saját magamat. Régebben szedtem már gyógyszert, viszont ott ilyen matricás megoldással volt megoldva a beszedett tabik napja.


Előre is nagyon köszönöm a segítséget



2022. febr. 16. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szeded tovább, míg el nem fogy a levél.
2022. febr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt rendesen túlbonyolították a gyártók.

Addig szedd, amíg el nem fogy, ez a napos megoldás csak arra való, hogy tudd ellenőrizni, hogy bevetted-e az aznapit és észrevedd, ha kihagytad, ezért van a jelölés.

2022. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:)

Viszonylag logikus, de annyira összetudja zavarni az embert, főleg ha előtte merőben máshogyan kellett szednie a gyógyszert:)

2022. márc. 1. 23:48
 4/4 A kérdező kommentje:

Viszont van egy kis “probléma”

Tegnap este megjött, szemmel láthatóan (láttam az élenk piros vért) be is vettem az első szem gyógyszert még az este, erre fel reggelre semmi vérzésem nem volt már :/

2022. márc. 1. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!