Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha használok fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha használok fogamzásgátlót akkor beáll a menstruációm?

Figyelt kérdés
Mindig késik 2-3 hónapot és régebben láttam egy lányt instán aki szedte és beállt neki a menstruációja. Mi a véleményetek erről?

2022. jan. 30. 10:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#8 A fogamzásgátló szedése alatti vérzés az megvonásos vérzés. Nincs sajnos semmi köze a női cikkushoz. Peteérés nincsen. Nekem gyönyörűen leállította évekre a peteérésemet a fogamzásgátló. Abbahagyása után 2 évig nem volt peteérésem. 5 évig szedtem. Előtte volt peteérésem, de kicsit rendszertelen volt a cikkusom (25-35 nap között jött meg). A PCOS-t másképp is lehet már kezelni. Barátnőmnek az orvosa szerint a legnagyobb hülyeség rá a fogamzásgátló. Csak még jobban bezavar. A doki 1 év alatt úgy helyrehozta más gyógyszerekkel, hogy sikerült teherbeesnie. Előtte 3 évig próbálkoztak. Szóval csak egy jó doki kell. Sajnos sokak szerint a fogamzásgátló a mindenre jó tabletta (pattanás, ciklus rendezés stb). Pedig egyikre sem való. Arra van, hogy ne essen a nő teherbe. Cserébe rengeteg mellékhatása van, amiről nem beszél a doki (hízás, trombózis, bezavar a későbbi ciklusodba majd, nemi vágy csökkenése, hüvelyszárazság stb). Szóval mindenkinek kétszer át kell gondolnia, hogy mit szedjen. Kisebb ciklussal kapcsolatos problémákra nekem a gyógyteák jöttek be. A ciklus elő felében cickafark, a másodikban palástfű. Én így 28 naposra be tudtam állítani a vérzésemet. Kb 6 hónap kellett hozzá, hogy teljesen rendeződjön. Most is minden nap iszom ezeket a teákat. Nekem ez tartja rendben a ciklusomat. Sokkal egészségesebb, mint egy gyógyszer. Az orvosom ajánlotta. Először egy nagyon erős teakeveréket használtam, hogy végre megjöjjön, mert két évig nem menstruáltam (borókabogyó, rozmaring, mezei zsurló, komló, cickafark, ánizs).
2022. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Szabályos lesz tőle a ciklusod, azt hiszem, erre voltál kíváncsi, itt pedig mindenki teljesen beleélte magát a menstruáció vs megvonásos vérzés témába. Nyilván nem lesz igazi ciklusod, ahogy azt mindenki leírta, de teljesen szabályos lesz. Szerintem sem éri meg emiatt tablettát szedni, de a válasz akkor is igen.

A tabletta elhagyása után viszont simán beáll majd olyanra, amilyen előtte volt, vagy annál is rosszabbra, úgyhogy mindenképp csak "tüneti kezelés".

2022. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!