Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ditinel fogamzásgátlót jól...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ditinel fogamzásgátlót jól értelmeztem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a mostani hónapban kezdtem el a Ditinel fogamzásgátló tabletta használatát. Egy hónapban 24 db hormont tartalmazó (sárga) tabletta van, a ciklusom utolsó négy napján pedig hormont nem tartalmazó(fehér) tablettát kell bevennem.

A tájékoztató szerint, a vérzésem a fehér tabletták szedésénél kell hogy megjöjjön, azaz a 26 nap körül. Ha a tabletták szedését a ciklusom első napján kezdtem, akkor a következő menstruációm 28 nap múlva kéne, hogy esedékes legyen, azaz újra az első napon, és így nem a fehér tabletták szedésénél.

Ha a 26. napon jön meg a vérzésem, ez azt jelentené, hogy szép lassan a ciklusom egyre korábbi napjain szedném be a fehér tablettákat.


Kicsit meg vagyok zavarodva, hogyan kéne alkalmaznom, vagyhogy jól csináltam-e mindent? Megköszönném, ha valaki kicsit felvilágosítana (tudom, hogy ez az orvos dolga, de olyan kellemetlen orvossal van dolgom, hogy nem nagyon kérdezgetnék tőle butaságokat)



2021. okt. 16. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy a fehér gyógyszer napjain jöjjön meg a menstruációd. Nekem ditinellnél az utolsó előtti fehér gyógyszernél jött meg mindig
2021. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!