Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Olyat már tapasztalt valaki,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyat már tapasztalt valaki, hogy meg van a peteérés és nem lesz belőle baba? És annak mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos van ilyen... orvos tudja megmondani az okát, de ha jól tudom csak egy év intenziv próbálkozás után van értelme keresni az okát. Nem minden peteérésből lesz terhesség, még szexuális együttlétek esetén se... A nagynénémnek pl. azért nem lehet gyereke mert ún. hátrahajló méhe van, és képtelen megtapadni nála a megtermékenyitet petesejt.. TEhát igen van ilyen sajnos...
2010. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja igen kimondott tünetei nincsenek, talán csak annyi, hogy nem leszel terhes...
2010. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor a peteérés tünetei olyanok mint aki terhes lenne?
2010. aug. 31. 11:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Na most én fiú vagyok, de nem hiszem hogy én lennék a hülye.

Az nem úgy van, hogy a peteérés (ovuláció) minden ciklusban van?

Aztán megy a maga útján, és vagy megtermékenyül, vagy nem.

Általában nem, ilyenkor elpusztul, és kiürül.

Mitől lenne a baba ilyenkor?

2010. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 poetic ***** válasza:

A legnagyobb titok ott van, hogy nem mindegyik sperma életképes...

Népbetegség az alacsony mozgásszám...ez is egyfajta meddőség, bár lehet megtermékenyülés, csak jóval kisebb eséllyel.


Amúgy hozzá teszem, a peteérés nem jelent 100% -os megtermékenyítést. Nagyjából 10 % körül van abban az esetben, ha nem védekeztek és természetesen benned megy el. Akinek lassabbak a spermái, még további elég izmos %-ot von el ebből az arányból.

2010. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 poetic ***** válasza:
Még valamire érdemes figyelemmel lenni. Abban az esetben, ha most hagyta el a fogamzásgátlót, akkor nem állapítható meg a pontos peteérés. A fogamzásgátló szedése alatt mesterséges menstruációk vannak, amik 28 napos ciklusra bonthatók. Így tehát csak orvos tudja megmondani mikor van a valódi peteérésed. Ciklus hosszúságától függően egy vagy több méréssel. Abban az esetben, ha elhagyás után jön egy úgynevezett rendes menstruáció, nagyobb valószínűséggel tudsz naptárazni. Hosszú idejű fogamzásgátló szedésénél előfordul, hogy nem tér egyből magához a szervezet, így ebben az esetben többszöri orvosi mérés szükséges...de szerintem megéri, ha szeretnétek gyereket.
2010. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Fogamzásgátló szedése alatt NINCS peteérés.


Kérdező: Egy aktus során, ha a pár mindkét tagja egészséges, és a férfi a nőben megy el, akkor kb. 20 % esély van a teherbeesésre (nőgyógyászat tankönyv szerint).


Egyrészt elegendő életképes spermium kell hozzá, át kell jutniuk egy olyan környezeten, ami számukra nem túl kedvező...

Ha vki peteéréskor szeretkezik, még nem jelenti azt, hogy rögtön teherbe is esik. Ha így lenne, akkor egyes teljesen egészséges párok miért próbálkoznának több hónapig?

2010. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Előttem válaszoló: Lehet, hogy úgy értetted, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után csak orvos tudja megállapítani pontosan. Ez persze helytálló, csak kicsit félreérthető volt, ahogy írtad:)


Jah és hogyhogy mi a tünete, ha nem lesz belőle baba?

A petesejt elhal és utána menzesz.

Ha baba lesz belőle, akkor meg (általában) nem jön meg a menzesz.

2010. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!
2010. aug. 31. 13:31
 10/10 poetic ***** válasza:
Látom sokaknak nehéz felfogni miért van valakinek kint a neve...ahogy azt is látom nehéz értelmezni amit leírtam...ha ebből nem tudod kihámozni, hogy 2 dologról írok, ami egymást követi azt sajnálom. A 20 %-os tipped pedig egy kicsit erős 85-ös index mutató mellett.
2010. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!