Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi értelme van annak, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van annak, hogy esemény utánit csak receptre lehet kapni, ha amúgy semmilyen vizsgálatot nem csinálnak?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete úgy alakult, hogy esemény utáni tablettára volt szükségem. Elmentünk ügyeletre, ahol a portásnak el kellett mondanom, hogy miért vagyok ott, és ő leültetett várni. Nem sokkal később egy doktornő egy kézzel írott recepttel kijött, de az adataimat nekem kellett felírnom a receptre és ennyi volt az egész. Semmi vizsgálat, de még csak nem is kérdezett semmit, pl. utolsó menstruáció, vagy hogy hogy történt a "baleset". Mondjuk mivel a recepciónál történt ez az egész, igazából nem is bántam, hogy nem kellett ott mindenki előtt elmesélnem.

De így meg mi értelme van orvost bevonni a dologba? Kihagyhattuk volna az ügyeletet, rögtön lehetett volna gyógyszertárba menni.

Más is ilyen körülmények között kapott receptet?


2021. aug. 10. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az az értelme, hogy ne kapkodd be tonnaszámra, mert akkor totálisan szétb@szod a szervezeted, te észlény.
2021. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még ilyen gyógyszerèrt sosem, de sztem nem véletlen, hogy receptre adják.

Gondolj bele, hogy hàny olyan pàr lenne akik nem védekeznènek csak ezzel a módszerrel?

És teljesen biztos vagyok benne, hogy igencsak rendesen bekavarna a nők egészségébe/ciklusába..stb ha rendszeresen szedne valaki ilyet. (Márpedig tuti lenne olyan, aki csak így védekezne vagy a fiúja venné rà)

Ami pedig az orvosokat illeti. Ahogy hallani mindenhol fáradtak, túlterheltek, elegük van...stb. szerintem azèrt ìrjàk fel minél gyorsabban ès eresztenek utadra, hogy a lehető legrövidebb ideig tartsd fel őket.

2021. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fent is írják, hogy ne két naponta rohangáljanak az emberek érte szinte természetes fogamzásgátlásnak véve egy hormon-atombombát.

Most covid idején nincs idejük - pláne amikor ügyelnek - hogy normálisan megvizsgáljanak, kikérdezzenek. Felírják annak reményében úgyis elolvasod a betegtájékoztatót - ezzel a felelősséget már át is hárították.

2021. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként mit szeretnél, mit vizsgáljon? Hogy valóban szexeltél-e? Vagy hogy pár órás terhes vagy-e? -_-
2021. aug. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pl. megkérdezhette volna, hogy szedek-e hormonális fogamzásgátlót vagy hogy mikor volt az utolsó menstruációm. Nem, én nem szedek, de mehetett volna oda olyan is, aki szed...

De ha úgyse kérdeznek semmit, akkor felesleges kör az orvos.

2021. aug. 11. 00:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a fenti válaszok után még mindig feleslegesnek tartod, akkor még szerencse, hogy receptköteles, ugyanis pont az ilyen gondolkodásúak kapkodnák be cukorkaként, mint te.

Egyébként mivel az egy hormonális atombomba, teljesen mindegy, hogy mit szedsz és mikor menstruáltál.

2021. aug. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!