Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megéri szedni fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri szedni fogamzásgátló tablettàt ha lehet?

Figyelt kérdés
2021. júl. 17. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Ezt neked kell eldönteni. Sok mindenkinél problémát okoz, sok mellékhatása van. Nekem fél év után elég sok gondot okozott, teljesen tönkre tette a bélflórám, mindennap szinte ment a hasam, fájt a gyomrom, émelyegtem, hánytam, fájt a fejem. Nekem nem jött be, de lehet neked nem fog problémát okozni, ez akkor derül ki mikor kipróbálod. De mielőtt elkezdenéd szedni, mindenképp menj el vérvételre, kérj egy teljeskörű nőgyógyászati vizsgálatot, rákszűrést. Sok esetben nem lehet ugye hormonális fogamzásgátlót szedni például ha hajlamod van a trombózisra, pajzsmirigy problémád van, pcos, szívbetegseg, migrén. Ilyenkor nem ajánlott. A tabletta hatását meg gyengíti az antibiotikum, hasmenés es hányás úgyhogy erre is nagyon oda kell figyelni. Ha pedig elkezded szedni utána rendszeresen járj vérvételre hogy nem emelkedett-e meg a trombozis szintje.
2021. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Igen.

Vannak akiknek gondot okoz, vannak akiknek arra fogják a gondjait, de a nagy többség (száz milliók világszerte) csendben és elégedetten használja.

2021. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Igen, az a legbiztosabb módszer a nem kívánt terhesség ellen.
2021. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Igen. Sokat démonizálják, és persze, elfogadom, elismerem, hogy vannak kockázatok. De idegesít, hogy állandóan azt nyomják, hogy majd úgyis bajod lesz tőle, meg tönkre tesz stb. Ez nem törvényszerű, és nem tudom miért kell előre pánikot kelteni. Kell egy alapos kivizsgálás, és ha azt mondja a doki, akkor vágj bele. Lehet, hogy elsőre nem lesz jó, nekem pl az első fajta amit szedtem, nem vált be. Felirattam egy másikat, és tökéletes. A legkényelmesebb, és egyik legbiztonságosabb védekezési módszer, persze tartós kapcsolatban. Én pl az elviselhetetlen menstruációs görcseim miatt is kezdtem el szedni, és sokkal jobb.
2021. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Max akkor, ha a fumi szakad vagy kocsog volt es suttyomban lehuzta a csavo kozben.


Hormonrongalo, meddosito mereg, es meg mentalis problemakat is okoz. :)

2021. júl. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Alapos kivizsgálás, mindenféle vérvétel mellett, 3 havonta jártam vizsgálatra dokihoz, mégis nekem mégis epekövet csinált, és kishijján hazavágta a májamat is.

Én szerettem egyébként, tényleg a legbiztonságosabb fogamzásgátló, odáig voltunk érte.

Ha elkezded, akkor rendszeres orvosi felügyelet mellett ajánlom.

2021. júl. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
A legbiztonságosabb a gumi... :)
2021. júl. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!