Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit jelent az, hogyha fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az, hogyha fogamzásgátló mellett nagyon lecsökkent a vérzésem?

Figyelt kérdés

Belarát szedtem 1 évig. Már az első hónaptól kevesebb volt a vérzésem, mint "természetesen", de úgy tudom, ez fogamzásgátló szedése mellett teljesen normális. Aztán kb 3- 4 hónapja igazából nem is volt vérzésem, csak 1-2 barna folt. Utána a többi hónapban már több volt ennél, de mindig csak barna, és még akkor is elég lett volna 1 minitámpon egész napra.

A doki nem mondott semmit, nem magyarázott, én meg úgy meg voltam szeppenve, hogy nem is jutott eszembe megkérdezni, hogy ez miért van és igazából mit jelent.

Egyébként most Melianet írt fel nekem, amire mondták is a gyógyszertárban, hogy egész más összetételű, mint a Belara. Kíváncsi vagyok, mi lesz vele a tapasztalatom.

De a lenyeg: valaki tudja, mit jelent ez a kevés barna valami?


2010. aug. 27. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg ennek örülni kéne hogy ennyire kevés a vérzés- mondják az orvosok. De nézzük az elejéről. Mivel a tabletta elvékonyítja a méhnyálkahártyát, ennek eredményeképp kevesebb a vérzés is. Szóval ezzel nincs gond, bár engem is zavarna ha ilyen kevés lenne a vérzésem.

Mondhatni ugyanazt a gyógyszert szedjük mert a Meliane meg a Lindynette(ezt szedem) ugyanolyan mennyiségű hormont tartalmaz. Nekem teljesen jók vele a tapasztalataim, de mindenki másképp reagál a tablettára. A vérzésem épphogy csökkent, de a lényeg az hogy ne görcsöljek közben mert ezért írattam gyógyszert, az erős görcseim miatt.

Végülis nincs gond, lehet hogy a Meliane mellett megváltozik a vérzésed is, alacsonyabb az ösztrogéntartalma is, mint a Belaráé. Van olyan barátnőm akinek 2 napig van vérzése. :)

2010. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) én nem bántam volna, ha nem ír másikat, őszintén szólva nem volt problémám azzal, hogy keveset véreztem, elég lett volna, ha megnyugtat. Dehát, gondolom ettől a gyógyszergyártól több jutalékot kap :P

Mégegyszer köszi a választ! :)

2010. aug. 28. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!