Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Így lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok. PCOS + IGT diagnozisom van, nagymerteku, hirtelen hízás es rendszertelen 50+ napos ciklusok miatt mentem el dokihoz, es igy derült ki a dolog.

A párommal azota megszakítással "vedekezunk" (kerlek, ha ebbe bele szeretnel kötni, ne tedd), mert konkretan nincs peteeresem...


Viszont metformint szedek, lassan 3 hete, es megfordult a fejemben, h ez pont, h segíti a teherbeesest, es megszakitassal is becsuszhat.

A nodoki azt mondta, ha minimum 5 kg fogyasnal jarok, menjek vissza, ir fel foggatlot, de félek, h amellett meg nem fogok tudni fogyni rendesen, vagy akár még hizni is fogok ujra... (mar 5.5 kg fogyasnal tartok egyebkent, de szerintem az elso 3 csak viz volt, olyan gyorsan lement), kb 10 kg-nal tervezem, h visszamegyek.


Szerintetek hagyjuk abba ezt a vedekezest, nektek van ezzel kapcsolatos tapasztalatotok? Volt, aki igy esett teherbe ?



2021. jún. 28. 05:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Ps: a belekotest arra értettem, hha semmi más építő jellegű valaszt nem írnál, csak azt, h a megszakítás nem vedekezes, azt inkább ne
2021. jún. 28. 05:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

PCOS mellett is teherbe lehet esni, mert bár ritkán van peteérés, de azért van, és így nyilván van esély elkapni is.

A megszakítás csak akkor védekezés, ha nem baj, hogy becsúszik a baba, viszont helyesen végezve (csak első menetnél, pisilés után, ejakuláció távol a hüvelytől) nem annyira rossz a hatékonysága.

Felelősen szexelő felnőttekként a ti tisztetek eldönteni, hogy mi az ami belefér és mi az ami nem.

2021. jún. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
PCOS-em (és inzulin rezisztenciám) van, májusban döntöttünk úgy,hogy babát szeretnénk, októberben pozitív lett a tesztem. Nehezítheti a teherbeesést, de nem kizáró ok. Több ilyen nőt ismerek, akinek pcos mellett sikerült. Én nem kockáztatnék megszakítással, de ezt nektek kell eldönteni, a pcos egy nagyon gyakori dolog, de sokan lesznek terhesek ennek ellenére is.
2021. jún. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!