Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan aki mar több...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan aki mar több éve szedi a Yaz nevű fogamzásgátló tablettát és nincs semmi problémája vele?

Figyelt kérdés
Nekem most irta fel az orvosom ezt a tabit, de mindenfele csak arról olvasok hogy mennyi problémát okozott a nőknek és kellett váltsanak más tabira. Ezért kétségeim vannak és félek elkezdeni szedni.
2010. aug. 26. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
szia, ezt szedem9hónapja, panaszmentesen... vagyis vannak kissebb nagyobb érdekességek, de amúgy semmi. én is sok negatívumot olvastam, angol site-okon, mert ugye Magyar.o nem kapható, Romániában az angolt fordítják. te miket olvastál? nekem mondom bevált, fogytam, szép lett a bőröm, 4napos a menzi, két nap intenzívebb, de az is minimális... szóval... valamiben még segíthetek? csak mert kevesen vagyunk ezzel a bogyóval, ezen az oldalon...
2010. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a gyors választ. Nekem a tegnap irta fel a doki a tablettát és egész éjjel az internetet bújtam hogy megtudjak valamit róla, mert még nem hallottam erről a tabiról és egy ismerősöm sem szedi, és hát igazi rémtörténeteket olvastam, hogy voltak olyanok akik egy egész hónapig vérezgettek, na meg tüdőembólia, trombózis és hogy valaki meg is halt. Szóval eléggé elgondolkoztam hogy szedjem-e. Az lenne még a kérdésem hogy neked már első hónapban rendesen, időben megjött a vérzés? És hogy a hányadik placebó tabinál jön meg? Köszi!
2010. aug. 26. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
az az igazság, hogy ezek bekövetkezhetnek más tabik mellett is. minden betegtájékoztatóra rá vannak írva ezek a lehetséges mellékhatások. azt én is olvastam, hogy valaki meghalt, stroke vagy mit állapítottak meg, és állítólag a gyógyszer miatt... de a pert végül nem nyerték meg, és egy másik story, hogy grapefruit levet ivott egy csaj, napi nagy adagban, s terhes maradt a gyógyszer mellett, nameg még amit olvastam, hogy a gyógyszer tesztelése alatt 12 lány esett teherbe(többet nem riogatlak, ezek storyk, nem tudományos kutatások alapszanak)... na mindegy. szóval nekem nem volt mellette barnázásom, semmi, annyi, hogy az első csomag utáni megvonásos előtt 3 napig barnáztam, aztán megjött. nem tudom hányadik placebo nap volt:( most mindig a 3 nap este, vagy 4 nap délelőtt folyamán jön meg. nagyon kevés, fájdalommentes, mielőtt megjön fáj a hasam, s ennyi, de nagyon kevés van, első nap kevés barnás, majd barnáspirosa, majd ismét barna. de annyira kevés, hogy már aggódom is miatta, hogy nem-e kóros, de azt mondták ennek előnye, hogy ilyen kevés és fájdalommentes:) írj, ha még tudok valamiben segíteni
2010. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne... Nem találtam meg a betegtájékoztatóban azt hogy fájdalomcsillapitót lehet bevenni néha? Más gyógyszert nem szedek, de ezek befolyásolják a bogyó hatását?
2010. aug. 26. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
én szoktam bevenni algocalmint, de úgy, hogy minden este 10kor(mindig ekkor max 10 perces késé)veszem be a bogyót, s a fájdalomcsillapítót pedig másnap délelőtt, de semmiképp nem este. a placebos napokon meg nem számít. a másik meg, erről nem sokat mondanak, nincs is pontos válasz rá, de ha szeretet netalán a grapefruitot, akkor azt kerüld... én azóta parázok, mióta olvastam, h befolyásolja a bogyót, habár rengeteg orvos írta, h nem... de én azért félek... nyugodtan írj ha még esetleg kérdésed adódna...ha tudok segítek
2010. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!