Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért félnek annyian a hormoná...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek annyian a hormonális fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés

A mai gyógyszerekben nagyon alacsony a hormontartalom és sok pozitív mellékhatása is van.

Ezt a cikket ma láttam meg például:

[link]


2010. aug. 26. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

azért mert pl.ha sokáig szedi valaki, és abbahagyja utá lehetnek elég rossz következményei.mint pl.nekem is.abbahagytam, 2 év után, és 13 napon keresztül folyamatosan menstruáltam, 2 hétig szurkált a hasam, meg görcsöltem, hányingerem volt.szoval a hormonok nem olyan jok a szervezetnek.

amugy a szedésével semmi bajom nem volt, soha nem lettem terhes, és nem kellett gumit használni-mert azt utálom.szoval elkezdeném bármikor ujra, ha lenne barátom, de ha abbahagyod lehetnek rossz mellékhatások.

2010. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert hormontartalmú és engem is próbálhatnának rávenni ilyesmire,soha nem szednék hormonokat csakis és kizárólag akkor, ha ez az egészségem érdekében történik. A hormonrendszer elég érzékeny és ezért is súlyosak a hormonális megbetegedések, szóval köszönöm nekem nem kell gyógyszer, egészséges vagyok és az is szeretnék maradni.
2010. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem azért mert benne vannak az emberekben a régi beidegződések,a régi gyógyszerekben azért még volt rendesen hormon,nem úgy,mint a maiakban és mellékhatásai is voltak,nem kevés,anyu se szereti,"mer' az a rengeteg hormon",hiába magyaráznád neki,hogy már nem úgy van,mint rég.....
2010. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekem eddig 3 barátnőm volt, mindegyik szedett fogamzásgátlót több évig és soha semmi káros mellékhatása nem volt. Viszont itt olvastam, hogy sokan tartanak tőle, amikor még ki sem próbálták, csak ezért tettem fel a kérdést.

2010. aug. 26. 12:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudod ha valakinél káros mellékhatások jelentkeznek, akkor azt nem csak akkor veheti észre, ha éppen szedi, hanem jóval utána. Nem egy esetet olvastam, hogy egy éven keresztül nem volt rendes ciklusa és peteérése, pedig babát szerettek volna.
2010. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én mondjuk azért, mert 20 kg-t híztam tőle...
2010. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért mert, hiába van kis hormon benne, a lényeg hogy van benne. Millió panasz előfordulhat, talán olvass el egy betegtájékoztatót, egy egész oldal csak a lehetséges mellékhatásokkal és szövődményekkel van tele. Régebben hagytam hogy átmossák a fejem a reklámok, meg mindenhol a fog.gátlót ajánlották, a következmény: szexuális vágy: 0, hüvelygombafertőzések száma: 10. Szerencsére ennyivel megúsztam, de ha milliókat fizetnének se szedném többet.
2010. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
14:27 - nem kezdtél egy gyanakodni +5-10kg-nál, hogy valami nincs rendben? lehet, hogy egy gyógyszerváltás megoldotta volna...na mindegy
2010. aug. 26. 15:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Imádom ezt az "alacsony hormontartalmú" szöveget:)


30 nőt kérdeztem meg, ebből 5-en mondták azt, hogy semmilyen negatív mellékhatást sem tapasztaltak a használat alatt. Azért ez annyira nem jó arány, nem gondolod?


Másrészt olyan hatása is lehet, ami csak a szedés után jön elő. Pl. elég sok olyan nő van, akinek tabi előtt rendszeres volt a ciklusa, volt peteérése is, de a tabi után nem jött helyre. Aztán mikor babát szeretett volna, szaladgálhatott a meddőségibe.


Persze lehet mondani, hogy "ilyen csak kevés van", de ezt sem tudhatod biztosan, hiszen ilyen statisztika még nem nagyon készült.


És ráadásul nem régóta használják ezeket a hiperszuper alacsony hormontartalmú tabikat. Honnan tudod, hogy 10 év múlva nem ezekre fogják azt mondani, hogy huu mennyi hormont tartalmaz és milyen szar?


Amúgy én pont azt látom, hogy nagyon kevés nő fél a mellékhatásoktól és kö9vetkezményektől. A szex-szerelem kategóriában is mindenkinek ajánlgatják, még 15 éveseknek is!...


Amúgy nincs bajom a tablettaszedéssel. Tényleg az egyik legmegbízhatóbb, legolcsóbb (ha vki gyakran szexel), legkényelmesebb. Plusz tényleg vannak jótékony hatásai is.


Csak sajna még az orvosok sem mindig körültekintőek. Ki sem vizsgálják az embert, csak felírnak vmit..

Kicsit szigorúbban kellene venni a vizsgálatokat.

2010. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Jól értem, hogy te férfi vagy?

Persze sokkal könnyebb megkérni a csajt, hogy szedje a tabit, mint felvenni az óvszert. Csak mondjuk a tabinak lehetnek mellékhatásai, az óvszernek nem (hacsak vki nem allergiás rá).

Aztán mondjuk ha a lánynak semmi libidója nem lesz a tabitól (ugyanis ez az egyik leggyakoribb mellékhatás)?

2010. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!