Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hölgyek és fiúk! Mielőtt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek és fiúk! Mielőtt fogamzásgátlási módszert valasztotok, mennyire tájékozódtok úgy amblokk?

Figyelt kérdés

Pl. a különböző készítmények hormontartalmáról, vagy mellékhatásairól, allergiás tünetek esetleges kiváltásától, stb?


Ki milyen fogamzásgátlási módszert alkalmaz?

Aki hormonális (nyilván lányok) csak a nem kívánt terhesség miatt, vagy más okból is?

Köszi a válaszokat.



2021. máj. 18. 20:00
A kérdező szavazást indított:
Hormonális fogamzásgátlót
Óvszert
Pesszáriumot, méhszájsapkát
Spermicid anyagot
Megszakítással védekezünk
Egyéb
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokáig tájékozódok még kiválasztom a megfelelőt. Használtam már tablettát de sok mellékhatása volt, utána hüvelygyűrűt de attól fertőzésem lett most spirált eddig ez a legjobb megoldás.
2021. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt nem említettem, hogy mindezt gyógyszerészként kérdezem.
2021. máj. 18. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokat olvastam róla, de nekem inkább a praktikusság és a megbízhatóság volt a lényeg. Tablettát nem akartam mert pontosan tudtam hogy elfelejtem, spirált nem akartam mert sokaknál mellékhatásai vannak és fájdalmas mikor fölrakják, így a végén a hüvelygyűrű mellett döntöttem de annak is sokat olvastam utána, nekem szerencsére annyi a mellékhatása hogy sokkal enyhébb a menstruációm így már emiatt is maradok ennél a módszernél.
2021. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Hormonális fogamzásgátlóval kezdtem terhesség megelőzése miatt, rengeteg különböző bogyó sok-sok mellékhatás, utána hüvelygyűrű szintén nem vállt be,

Pesszáriumot szerettem volna kipróbálni, nem írja már fel orvos.

Jelenleg ami a legjobban bevált pharmatex+naptárazás+megszakítás.

Termékeny időben óvszer.

8 éve használjuk, eddig nem volt baj egyszersem.

2021. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4! A termékenység tudat nagyon okos dolog. Szoktál hőmérőzni is?
2021. máj. 18. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hőmérőzök, szülés után kezdtem bogyómentessel kísérletezni, az ikrek körüli teendők + nem volt rendszeres a mérés, nem volt értelme, az akkori életembe nem tudtam beilleszteni.

Most pedig már nem bajlódok vele.

2021. máj. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elején még óvszerrel védekeztünk, de én nem nagyon szerettem. Jó volt, de azért mégis csak más, ha anélkül vagy együtt a szerelmeddel, úgyhogy kb 1 hónap után elmentem a dokihoz, és azóta is fogamzásgátlót szedek.

21/L

2021. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!