Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló ilyen formában...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló ilyen formában mikortól véd?

Figyelt kérdés

4 évig szedtem fogamzásgátló tablettát, majd abba hagytam, körülbelül fél évig. Most újra kezdtem, viszont ha jól számoltam a menstruáció 5. vagy 6. napján szedtem be az első szemet. Utána olvasgattam, és igazából már mindenhol mást olvasok, szóval gondoltam megkérdezem itt is.

A tájékoztatón az van írva, hogy "Ha így szedi a Deciora 3 mg/0,02 mg filmtablettát, védve van a terhesség ellen azon a 7 napon is, amikor nem szed tablettát." ergo akkor ezek szerint, ha valamit rosszul is csináltam azzal hogy nem a menstruáció első napján vettem be, védve vagyok, kivétel azon a 7 napon, amikor nem szedem. Mert gondolom ha együtt vagyok a párommal, és aznap beszedem, akkor azon a napon védve vagyok nem?

Bocsi ha kicsit hülyén fogalmazok, de most nagyon összezavarodtam.


2021. márc. 31. 13:44
 1/2 A kérdező kommentje:

illetve van egy ilyen is. "Ha a Deciora 3 mg/0,02 mg filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia."


Az a baj, hogy nem emlékszem pontosan a menstruáció 5 vagy 6. napján kezdtem el. A mai nappal még 6 szemem van a levélből hátra.

2021. márc. 31. 13:47
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az 5. napon vetted be, akkor 7 nap után leszel védett, ergó a kövi mensidkor már védettnek kell lenned, de ha félsz, hogy mégsem, akkor érdemes gumit is használnod azokon a napokon. Ugyan van esély arra, hogy menstruáció közben is teherbe ess, ez elég kicsi, hisz messze vagy az ovulálástól. Ne agódd túl SZERINTEM. Az 2. tablettás mensidnél már biztos védett leszel, csak vedd be időben a gyógyszert minden nap.
2021. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!