Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi időnként és meddig...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi időnként és meddig kell szünetet tartani?

Figyelt kérdés
Szükséges egyáltalán a szünet a fog. gátló szedésében?
2021. márc. 31. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen. Van 28 szemes, meg vannak számozva, hogy mikor melyiket kell szedni, így lényegében a "szünet" alatt is szeded, csak más összetételű szemeket.

Van 21 szemes, annál 7 nap szünet, így jön ki a 28.

29. napon kezded szedni a következő levéllel. Én ilyet szedek. Az adott fogamzásgátló leírásában minden benne van. Nekem az utolsó szem utáni 4. napon jön meg pl., szóval még bőven megvan, mikor kezdem a következő levéllel. Van, amelyik fajtánál első vagy második napon jön meg.

(A 28 szemeshez nem értek, sose szedtem, de gyanítom, úgyanígy lehet.)

2021. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félre érthető voltam bocsi. Úgy gondoltam, hogy pl. 5 év szedés után abbahagyni egy időre és utána folytatni újra.
2021. márc. 31. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaa, értem. Szerintem ez is függ attól, hogy milyen gyógyszer, illetve az orvos javaslatától. Lehet, hogy más fajtát ajánl egy idő után, lehet, hogy sok évig jó ugyanaz a fajta, vagy épp szünetet javasol. Ismerek olyat, aki szedte pár évig a gyerekei születése előtt, a két gyerek közt visszatért rá, és a második születése után még kb. 15-20 évig szedte, ugyanazt a fajtát, minden rendben volt, az orvos is csak az idősebb kora miatt javasolta már az abbahagyását. Ahány féle, mind kicsit másképp működik, sőt, mindenkire máshogyan hat valamennyire, szóval szerintem nincs erre fix forgatókönyv, csak amit a doki mond, személyre szabottan. :)
2021. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden tabletta más, és minden nő más.

Majd az orvos megmondja.

2021. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm #4-es, hogy leírtad a lényeget, én sajnos mindig mindent bő lére eresztek. :D

#3 voltam. :)

2021. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!