Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van akit még tönkretett a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van akit még tönkretett a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm 2 éve ugyanazt szedi, ráadásul Rigevidont, és ha elfelejti akkor egyszerre többet is bevesz.

Teljesen kiszámíthatatlan lett a viselkedése, agresszív lett, és mindig azt hiszi hogy neki van igaza. Dohányzik és iszik is mellé. Csak 20 éves.



2021. márc. 13. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Na ezért sem szedek.
2021. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tegyük hozzá, hogy "az egyszerre többet is bevesz" nem a megfelelő alkalmazása a fogamzásgátlónak. Miután hormon gyógyszer, egyértelműen lesznek hatásai, ha ennyire össze-vissza szedi.

Én is szedtem, annak megfelelő módja szerint, és semmi bajom nem volt.

2021. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám, hogy szedje a párom.

Inkább gumi, vagy kiveszem előtte.

2021. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek van mellékhatása, ami gyógyszer. A fogamzásgátlónak pedig valószínűleg több, mint egy átlagos fejfájás csillapítónak, de ez nem jelenti azt, hogy mindenkit érintenek ezek a mellékhatások.

Ezzel nem akarom ajánlani a gyógyszert, mert kemény elhatározás kell mellette, ugyanakkor nem mondhatni, hogy az ördögtől való.

Nekem például rengeteget segít, pedig mindenféle bajra hajlamos vagyok, mégsem lett maradandó mellékhatásom.


Más kérdés, hogy mi lesz abbahagyás után. Leggyakoribb tünet ilyenkor, hogy pattanásos, aknés lesz a bőr, de cserébe szedés ideje alatt szinte babapopsihoz hasonlít a fej.

Egy ismerősöm pl. emiatt kezdett gyógyszert szedni, és be is vállt neki rá. Mikor abbahagyta, akkor viszont nem tapasztalt (és mi sem láttunk rajta) pattanásokat, mert egy olyan rutint folytatott, ami messze a legjobbak között van arcápolás tekintetében (itt nem a drágaságra kell gondolni messze legjobb alatt, hanem összetevőlista szempontból tájékozott).


Azt viszont nem tudom elengedni, hogy valaki úgy okol fogamzásgátlót, hogy közben " elfelejti akkor egyszerre többet is bevesz". Nemááár... ennyi erővel egy sima algopyrin is tud rossz lenni ha túladagolod magad.

Értem én, hogy vádaskodni akarunk, és a fogamzásgátlót pont lehet is, mert olyan mellékhatásokat tud produkálni, hogy agyad eldobod, de ha már csúnyán kell ránézni, akkor legalább a rendeltetésszerű használat is legyen evidens.

2021. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Máskülönben elfogadom, hogy lehet ártalmas a fogamzásgátló, de itt az emberi tényező is bőven benne van, nem csak a gonosz gyógyszer. Normálisan kellene szednie, valamint nem kellene önpusztító életmódot folytatnia. Abban az esetben ha úgy is lenne tőle baja, akkor elfogadom, hogy számára is a tabletta rossz, de így nem, hogy mindent megtesz ő is, hogy tönkre tegye magát.
2021. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!