Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló eszközt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló eszközt használhatok? Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk védekezni a párommal de sajnos hormon tartalmú gyógyszer illetve az óvszer sem jöhet szóba. Tudnátok tanácsolni valamit, hogy esetleg mit lehetne megpróbálni?
2021. márc. 11. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát márpedig ez a kettő a legbiztosabb... spirál szülésig nem javasolt, hüvelyzselé + pesszárium egyszerre már elég biztonságos lehet (de azért azt is jobb még pluszban megszakítással IS kombinálni).
2021. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Most is megszakítással "védekezünk" és szerencsére 2 év után se volt még semmi problémánk belőle. De azért szeretném csökkenti a teherbe esés lehetőségét.
2021. márc. 11. 15:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig szerencsétek volt, de ki tudja meddig tart ki... vannak akik évekig megússzák a megszakításost ahogy olyanok is akik évekig próbálkoznak babával mégsem jön össze. Mások meg pár megszakításos után teherbe esnek. Sosem tudod előre - ezt hívják kockázatnak.

Használhatok legalább hüvelyzselét hozzá, de még jobb lenne ha pesszáriummal is kombinálnátok.

2021. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van. Megszakítással egy éve, de nem jó aggódni. Nekem még a hüvelykúp meg kapszula/zselé is kizárva mert könnyen kifolyhat, és szeretünk orálozni.


Be kellett vallanom magamnak, hogy nincs ideális fogamzásgátló. Nincs elég lehetőség. Hiába hangoztatják annyian, hogy "pedig védekezni bárhogy lehet, annyiféle van" hát nem. Kb semmi. Férdiaknak semmi, nőknek meg korlátolt és csakis egészségtelen vagy kellemetlen.

2021. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hormonmentes spirál. Nem szültem (nem is fogok), van ezekből olyan, amit használhatok biztonsággal. 7 éve ez van, maradok is ennél, mert nme zavar be hasmenés, hányás, nem kell az órát lesni hogy mikor vegyem be, ha szétszalad az este, és azt se tudom hol vagyok, akkor sem fordul elő olyan, hogy kimarad egy szem, hiszen nem kell bevenni semmit.

Egyetlen egy hátránya van: meg kell szokni. Nekem kb fél évig okozott bő vérzést, ebből az első 2-3 hónapban olyan erős volt, hogy éjszakai betét + legnagyobb tampon kombó is átázott fél óra alatt olyan szinten, hogy a bicikli ülése is tocsogott a vérben. Az első menzesz volt a legdurvább, de minden utána következő egyre jobban csendesedett. Kb fél év után visszatért a normál, 4-5 napig tartó alig vérzés.

2021. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8-as azért én eléggé besz@rtam volna ennyi vértől. Nem tűnik egészségesnek. Mégha később be is válik, fél év baromi sok, biztos nem bírnám. :(
2021. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, elnéztem a számokat, ötösnek ment.
2021. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hormonmentes spirál, nekem minimálisan erősebb tőle vérzésem
2021. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is gondolkozok a hormon mentes spirálon, de azt olvastam, hogy szülés után ajánlott csak. Lehet előtte is használni?

2021. márc. 12. 08:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szultem, akkor mini kell es ennyi
2021. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!