Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rettegek attól, hogy teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rettegek attól, hogy teherbe esek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ez egy számomra rettenetesen kellemetlen probléma. A gondom az, hogy borzasztóan rettegek attól, hogy teherbe esek. Anyukám mindig ijesztgetett ezzel kapcsolatban, szinte amióta kapcsolatban vagyok. Az se segít a helyzeten, hogy egy nagyon közeli barátnőmnek volt nem kívánt terhessége és abortusza kb. fél éve, annak ellenére hogy védekeztek és mindent elmesélt, köztük azt is, hogy mennyire megviselte lelkileg. Ezek sajnos annyira bevésődtek a fejembe, hogy hónapok óta stresszelek és szorongok emiatt, pedig óvszerrel védekezünk és a fogamzásgátlót is elkezdtem szedni január végétől. Nem sokszor feküdtünk le egymással az elmúlt pár hónapban, de annyi szituáció lejátszódik a fejemben, hogy már petting után is szoktam félni. Mindketten felelősségteljesek vagyunk a barátommal, és ő próbál nyugtatni, de nem tudom kiverni a fejemből az anyukámtól és a barátnőmtől hallottakat. Már a terhesség összes tünetét ismerem, és bepánikolok, ha valamit felfedezek magamon, pedig szerintem csak beképzelem. Tudom hogy egyik védekezési forma sem 100%-os, talán épp ezért is félek ennyire. Néha még akkor is izgultam, amikor megjött, mert mi van ha ez terhességi alatti vérzés.. Más lányok fele annyit nem idegeskednek emiatt, mint én. Kétségbe vagyok esve, állandóan ezen kattog az agyam ha nem kötöm le magam valamivel. A folyamatos stressz miatt nem tudok nyugodtan élni. Kérlek titeket, ha valakinek van/volt hasonló tapasztalata az ossza meg és ha bármilyen megoldást tudnátok ajánlani a problémára azt örömmel venném.

2021. febr. 15. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha óvszert is használsz és fogamzásgátlót is szedsz akkor nem fogsz teherbe esni.
2021. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően védekeztek semmi baj nem lesz, és nem leszel terhes sem. Abból ahogyan fogalmaztál, és ahogyan leírtad a helyzetet, értelmes lánynak tűnsz.


Próbáld elterelni a gondolataidat, és ne arra gondolj mi lesz, hogy lesz ha terhes leszel, élvezd a dolgot, hisz a szex egy csodás dolog. Fogamzásgátló szedése mellett + kotonnal, semmiképp sem leszel terhes.


Mikor elveszítettem a szüzességem, késett 2 hetet, és tiszta idegroncs voltam, ahogyan te is, hogy mi lesz ha terhes leszek, apámék kitagadnak stb. Az idegeskedés miatt is késett. Az idegeskedéssel többet ártasz mint használsz magadnak!


Csak engedd el a terhesség gondolatát! Sok sikert! :)

2021. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a megoldást ajánlom, hogy ne rettegj ennyire olyasvalamitőll, amire elég kicsi az esély, hogy bekövetkezik, és ha be is következik, akkor se fog összedőlni a világ.
2021. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Én azt a megoldást javaslom, hogy keress fel egy szakembert, mert ez magától nem fog megoldódni.


Keress egy jó pszichodokit!

2021. febr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Hát ez szopás.
2021. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Neked a sterilizàció kell.

Èn fèrfiként (29) megcsinąltattam. Sokkal megnyugtatóbb.

Sajnos a leg könnyebben külföldön lehet Pozsonyban.

Én itt voltam jó hely.


Itt a nôi link,:


[link]

2021. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1,2 és 3 köszönöm a válaszotokat, kicsit sikerült jobban megnyugtatni! :)

4-es igazándiból bennem is megfordult a gondolat, hogy felkeresek valakit, hátha segíteni tudna átlendülni ezen a félelmen.

5-ös, no comment, ezzel a hozzászólással csak magadról sikerült kiállítani a szegénységi bizonyítványt..

6-os, köszönöm az ajánlást, viszont sajnos ezt azért nem gondolnám esetemben megoldásnak, mivel egy 3-4 év múlva majd szeretnék gyerekeket és családot, csak amíg tanulok addig semmiképp se jöhet szóba egy gyerek plusz szeretnék nekik biztosítani egy jó anyagi/családi hátteret és amíg ez nincs meg, addig nem szeretnék teherbe esni. :)

2021. febr. 16. 07:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre egy megoldás van. Többfèle védekezés egyidőben. Akár 3 lehetőség is van.

Ha szedsz fogamzásgátlót, a pasid óvszert húz, és ezek mellé pl használsz lokális fogamzásgátlót, pl pesszáriumot vagy pharmatexet, KIZÁRT hogy teherbe ess.

2021. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!