Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Először szedek fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Először szedek fogamzásgátlót és nem múlik a vérzésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok, most kezdtem el életemben először fogamzásgátló tablettát szedni. A nőgyógyász rákszűrés eredménye után (ami teljesen jó lett) felírta nekem a Yadine-t. Azt mondta, hogy az első nap is beszedhetem, de inkább az 5. napon ajánlja. Február elsejétől 4 napon át tartó barnázásom volt, igazából hol barnás volt a színe, hol pirosas, de napi 1-2 tisztasági elég volt. Február 5-én amikor már több vér jött, gondoltam hogy ez már rendes menstruáció. Ekkor kezdtem el az első szem gyógyszert. Az 5. napon akartam elkezdeni, de nem tudtam hogy a barnázásokat bele kell-e számítani, vagy nem, úgy döntöttem inkább elkezdem. Ma szedtem be a 9. tablettát, és még mindig vérzek, nemtudom, hogy ez közti vérzésnek számít-e, mert nem maradt ki menstruáció után egy nap sem, azóta folyton vérzek. Most is 2-3 tisztasági kell naponta, estére általában kevesebb vér jön, viszont ennek rendes piros színe van. Szerintetek keressem fel a nőgyógyászomat, vagy ez normális az első hónapban? Illetve ilyenkor véd a tabletta? Még nem szexeltünk azóta, de már lassan szeretnénk. Köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 13. 13:42
 1/1 anonim válasza:

Szia. Az első 3 hónapban előfordulhat köztes vérzés. Én is fogamzásgátlót szedek, nekem is volt köztes vérzésem, 3 hónap után se múlt el a vérzésem, végül orvoshoz mentem aki felírt egy másik fogamzásgátlót mert az előző nekem kevés volt. Azóta minden rendben.

Amikor elkezdtem szedni, a menstruációm 2. napján vettem be az első tablettát, és 2 hetet javasolt az orvos, hogy addig kell kiegészítő védekezés. Szerintem 2 hetet neked is elég várnod, de ha bizonytalan vagy, akkor a következő levél elkezdéséig várj. :)

20/L

2021. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!