Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan kezdjem el? A párommal semmi felé képen nem akarjuk az óvszert..Ez lenne nekem az első alkalom. Sokat amúgy sem tudnánk szexelni mert még külföldön van.. Lehet ez egy nagyon hülye ötlet, de az úgy nem lehetne, hogy szex után beveszem a 72 órás tabit? És akkor nem kell folyamatosan szednem (mert mint írtam, nagyon ritkán tudnánk szexelni)

Esetleg valami tanács?

Előre is köszönöm a válaszokat



#fogamzásgátló #Első fogamzásgátló
2021. jan. 21. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Eszeveszett hülye ötlet.

Az esemény utániba annyi hormon van, amennyit fogamzásgátlóval egy évig szedsz.

2021. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak alternatív védekezési módok, nem csak óvszer és fogamzásgátló gyógyszer.

Csak kevésbé hatékonyak.


Ha komolyan szedni szeretnél, akkor szedj. Lehet, hogy még pozitív hatásai is lesznek (én pl. a szép arcbőr, fájdalommentes mesni, kiszámíthatóság, stb miatt szedtem tovább azután is, hogy szakítottam a párommal). De esemény utánit maximum egyszer lehet egy évben bevenni, és még így is lehet, hogy tönkrevágod a hormonháztartásod.

2021. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben

Akkor a 72 órás kizárva.

És előszőr nőgyógyászathoz kell mennem? Csak azért mert 10+6 éves vagyok (ezért írom így mert különben letilt az oldal)

Szülő beleegyezése nélkül is lehet? És körülbelül mennyi ezeknek az ára?


Illetve 2. Válaszoló: Milyen módszerek vannak még akkor?



Köszönöm, hogy segítetek :)

2021. jan. 21. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Először vérvétel, a laboreredményedet meg kell mutasd a nőgyógyásznak.

De 16 évesen nem hiszem, hogy fel fog neked írni.


Szülő belegyezése nélkül viszont nem tudom elmehetsz-e nőgyógyászhoz. Ez kórházfüggő, nekem pl. ahova tartoztam lakcímileg, ott nem mehettem el 17 évesen egyedül - konkrétan volt időpontom és ott helyben mikor mentem azt mondták, hogy vagy anyámmal vagy sehogy. De vannak kivételes helyek, ahol nem veszik ilyen komolyan/megértik ha a szülő dolgozik.


3 hónap fogamzásgátló gyógyszer kb. 7-10 ezer között van.


Módszerek:

https://www.youtube.com/watch?v=f64Kml3adQ4&t

2021. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2021. jan. 21. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!