Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdtem hormonális fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdtem hormonális fogamzásgátlót szedni a mensim első napján, ami rendben zajlott, azóta 2 hét eltelt és néha egy kevés vér jön, ma fájok mintha megjönne és kicsit vérzik ez normális?

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felborította a hormonháztartásodat.

Olvasd el az utasításokat az alkalmazásról és a mellékhatásokról.

2020. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos "normális". Én például az első hónapba egész végig barna folyással küzdöttem. Szedd végig rendesen a hónapot, talán a végén még lesz megvonásos vérzésed is.

Ha a 3. levél végén még mindig nem lesz minden oké, akkor szólj a dokidnak, mert lehet nem elég erős a hormontartalma a gyógyszerednek.

2020. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Jól alkalmazom, nem hibáztam. Azt hittem ez nem normális. Ilyenkor a bogyó újrarendezi a ciklust és utána aszerint folytatódik majd?
2020. dec. 11. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A bogyó alatt nincs ciklus. A hormonok amiket lenyelsz, elhitetik a testeddel, hogy terhes vagy. Terhesség alatt nem érik pete. A menstruációd a bogyó szedése alatt nem igazi menstruáció, csak megvonásos vérzés.

Amikor többé nem szeded a bogyót, akkor a tested fogja a ciklusodat helyre állítani, mert többé nem hiszi azt hogy terhes vagy.

2020. dec. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen újrarendezi, inkább felborítja és mást ad helyette.

A lényege, hogy a bevitt hormonok megakadályozzák a peteérést, emiatt nem tudsz megtermékenyülni - sokan álterhes állapotnak is nevezik, mert a test hasonlóan reagálja le... ámbár ez nem lenne szakszerű leírása a folyamatnak.


Ugyanakkor peteérés nélkül menstruálni se tudsz, emiatt szükségesek a placebo, vagy szünet napok (egyes gyógyszerek 21 szemesek, amelynek végén 7 nap szünetet kell tartani és utána új levelet kezdeni, más gyógyszerek 21/24 naposak, amik után van 7/4 placebot tartalmazó gyógyszer). Egyes placebók tartalmaznak egyéb összetevőket, jellemzően vasat, szóval van aminél a beveszed is jót teszel a szervezetednek.

Ugyebár ezen a szünet/placebo napokon kell megjöjjön a mestruációd. Leggyakrabban a vége előtt 1-2 nappal, vagy pont a végén szokott jelentkezni a vérzés. Ezt azért sem szokták menstruációnak nevezni, mert peteérés híán nem valódi vérzés. Megvonásos vérzés, vagy műmensinek/műmenstruációnak nevezik a legtöbben, ez a valódi neve, de nyilván senki nem harapja le a fejed, ha ugyanúgy mensinek fogod hívni.

Ez azért termelődik, mert a placebo/szünet napokon a szervezeted elkezdi termelni a saját hormonjait, és ez csapódik le vér formájában.

2020. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordulhat ilyen :( egyénfüggő, van akinél "gördülékenyen" beáll szinte az első ciklusnál minden különösebb jelenség nélkül másnál 1-3 hónap kell. Ha a 3. levélnél is rendellenes jelenséget tapasztalsz akkor menj vissza a nődökihoz és kérj másik készítményt.
2020. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!