Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem védekeztünk a párommal,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem védekeztünk a párommal, és holnap megyek a nőgyógyászhoz, hogy működik ez az egész? Kivizsgál, hogy melyik esemény utáni tabletta lenne a nekem alkalmas?

Figyelt kérdés
Pontosan mit takar a "kivizsgálás"? És mennyi idő? Vagy előtte be kellene mennem a háziorvoshoz, és kérnem kéne beutalót a nőgyógyászhoz?
2020. dec. 7. 18:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
Én amikor mentem eseményutánit venni, semmit nem vizsgált. Elvileg kéne, de nálam csak megkérdezte hogy hány órával vagyok az együttlét után aztán felírta a receptet.
2020. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
ilyenkor felkészít az orvos a babára, tanácsokkal lát el. Illetve védőnőhöz is kapsz időpontot, aki a szülésben és a gondozásban segít
2020. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
Háziorvosnál vagy sürgősségi nőgyógyászaton is fel lehet íratni, és egyikhez sem kell beutaló. Az orvoson múlik, hogy lesz-e vizsgálat. Általában nincs, csak felírja a gyógyszert és mehetsz is.
2020. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha ennyit nem tudsz a nőgyógyászat menetéről, minek szexelsz? Ez nagyon fájdalmas nekünk :(

Keresd meg, hogy az adott nőgyógyászaton ahova menned kell, miként van a rendelés menete és hívd fel őket, ha kérdésed van. Nem szokott beutaló kellenei, hisz általános, hogy oda járnak a nők. Egyébként képzeld, nálam pl. karantén óta csak időontfoglalással lehetett menni. Na persze ha a telefonban megmondod a problémád, gondolom fogadni fognak, de lehet elküldenek máshova, fogalmam sincs. Szóval mindig érdemes érdeklődni az adott rendelőnél ahova menni akarsz..., most itt a járványhelyzet miatt főleg sose tudni, hol mi van.

Egyébként felmész a netre, 1 google keresés, és leírják, milyen egy viszgálat.


Egyébként évente amúgy is ajánlott rákszűrésre járni, a szexuális élet elkezdése után, szóval ha még nem voltál szerintem ezt is kérj a dokitól. Nem tudom egyébként csak felírná-e neked az esemény utánit, mivel sosem voltam ilyen helyzetben, de elképzelhetőnek tartom.


Bemész, elmondod mi a gond, esetleg azt is, hogy még sose voltál nődokinál, úgyhogy csinálna-e emiatt rákszűrést is neked? - ha igen, majd mondják, hogy vetkőzz le alulról (erre általában van egy külön kis helyiség, rész a vizsgálóban), majd feküdj fel a vizsgálóra nyitott lábakkal, a rákszűréshez a hüvelyedbe fog nyúlni a doki egy kis eszközzel hogy a nyálkahártyádról mintát vegyen a rákszűréshez, utána mondja, ha felkelhetsz és felöltözhetsz. Utána még elmondja, ha van valami, a rákszűrés eredménye késöbb lesz meg, és ha lenne valami baj, akkor szoktak csak értesíteni. De erről kérdezd meg őket, ha nem mondják külön.

2020. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem vizsgal meg, csak elkell meselned a sztorit hogy mi történt h kell-e eseményutani aztan ha igen akk felire
2020. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!