Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta után hogyan folytathatom és mikortól hat a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

6 napja kezdtem el használni a Yasminelle nevű fogamzásgátló tablettát, használtunk óvszert, azonban az szex után lecsúszott. Bevettem esemény utáni tablettát biztos ami biztos alapon, a kérdésem pedig az lenne (mivel az orvosom nem válaszolt egyértelműen), hogy ez a tabletta hogyan befolyásolja a fogamzásgátló tabletta hatását, ugyanúgy szedhetem-e, és ugyanúgy hatni fog-e, vagy ebben a hónapban használjunk inkább egyéb kiegészítő fogamzásgátlót (óvszert)?

Értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2010. aug. 9. 19:03
 1/4 anonim válasza:
Én is vettem már be esemény utáni gyógyszert, bár nem tudom neked mit mondott az orvosod, de én amikor bevettem a gyógyszert meg kellett várnom egy menstruációs ciklust és csak a következő havi első napján vehettem, be a fogamzásgátló első szemét. Azt olvastam a gyógyszeredről, hogy a tablettaszedés első 7 napján kiegészítő fogamzásgátlót kell használni! Szerintem nem lesz gond,nekem sem volt, de ha téged jobban megnyugtat az első hónapban használj óvszert is.
2010. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia! nemvagyok szakértő sőt semennyire, de én tuti, hogy nem szedném most a fogamzásátlót, hanem megvárnám míg megjön a következő mensi és előről kezdeném. De ez csak az én véleményem.
2010. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A probléma ott van, hogy te fogamzásgátlóra ettél esemény utánit. EZ EGYÉRTELMŰEN TILOS! A yasminelle ráadásul az első szemtől kezdve véd, teljesen felesleges volt. Beszélj egy nőgyógyásszal minél hamarabb. Erről előtte kellett volna megkérdezned egy orvost, így most nem én nem tudom hogyan szedd tovább, mielőtt bármit csinálsz konzultálj orvossal.
2010. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 3. hozzászóló!

A Yasminelle akkor véd az első szemtől, ha a menstruáció első napján veszem be. Én nem akkor vettem be, és így még a tájékoztatóban is az volt, hogy minimum az első héten kiegészítő fogamzásgátló használata szükséges.. Így persze megijedtem amikor megtörtént a baleset, és a saját megnyugtatásom céljából ezt láttam a legmegfelelőbb megoldásnak...

2010. aug. 9. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!