Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elveszti a hatását?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elveszti a hatását?

Figyelt kérdés

Ha a fogamzásgatló tablettát szetrágom elveszti a hatását?

Nem tudok egybe lenyelni semilyen gyógyszert amit igen azt 5 perc múlva ki is hanyom :(

Nekem is és a páromnak is jó a gumi csak anya nem bírja elfogadni.



2020. jún. 22. 23:33
A kérdező szavazást indított:
Elveszti
Úgy is hatásos
Nem tudom
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen elveszíti!!! Szét marja a gyomorsava hatóanyagot, semmi sem szívódik fel!


Az ún. bevonatos tablettákon nem véletlenül van a bevonat - az emésztőnedvektől védi és a vastagbél-traktusból szívódnak fel.


Egyébként mi köze anyádnak ahhoz, hogy a pároddal gumit használtok??? Netán odaáll az ágy mellé és figyeli?

2020. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő akar elcibálni gyógyszert íratni nem érti meg hogy egyikünk sem akarja.
2020. jún. 22. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem veszed be - ne szóljon már ennyire bele az életedbe. Ideje kiállni magadért és megmondanod neki, hogy márpedig te nem szeretnél gyógyszert szedni. Egyébként az orvos sem fogja felírni ha azt mondod neki te nem akarod szedni.

A fogamzásgátló ettől még igen mini méretű tabi, könnyű lenyelni, meg sem érzed, s nem fogod kihányni - hacsak nem stresszeled rá magad pszichésen - meg sem érzi a gyomrod hogy lenyelted. Megjegyzem, a tabik lenyelését amúgy is "gyakorolnod" kellene mert az antibiotikumoktól kezdve egy csomó más kulcsfontosságú gyógyszer bevonatos. Ha ezeket szétrágod akkor olyan mintha be sem vetted volna őket!

2020. jún. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak egy szimpla megjegyzés: egy fog.gátló tabletta akkora mint egy szem feketebors kb. Ha sok vízzel nyeled le, meg sem érzem. Ettől függetlenül inkább beszélj anyuddal, hogy te nem akarod.
2020. jún. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ő az a típus aki ha eldönt valamit annak úgy kell lennie senkinek semmi beleszolasa ha nem úgy van mindenkit és mindent felhasznal hogy elerje
2020. jún. 22. 23:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy nem túl okos, ám tuti megoldás: nem veszed be. Kiveszed a szemet majd eltűnteted....

Én biztos nem bíztatnám erre a gyerekemet magamtól, ha amúgy van esze védekezni.

2020. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor rágd szét lenyelés előtt csak használj mellette óvszert mert szétrágva annyi fogamzásgátló hatása van mint az Aszpirinnek (semmi, csak kidobtad az árát az ablakon). S mielőbb próbálj leválni a szülőkről, hogy ne szóljanak bele az életedbe!
2020. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? 16?

Basszus, nekem ekkora korban sem mondta meg anyám, mit tegyek. Nehogy már ő döntse el, mérgezem-e a testem, vagy nem....

Amúgy ha egy ekkora gyógyszert, amit kb ha leesik meg sem látsz, nem bírsz beszedni, mi van egy algopyrinnel, vagy bármivel? Én kb elgondolkozom h lenyeltem e vagy sem, olyan mini.

Amugy igen, elveszíti hatását.

2020. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!