Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek mennyi ideig kell...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi ideig kell vigyáznunk?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 évig szedtem fogamzásgátlót, de most 2 hónapig szüneteltettem. Azt olvastam, hogy kb. 3 hónap, mire teljesen kiürül a szervezetből.


Mit gondoltok, mennyi ideig kell vigyáznunk a párommal? Meg kell várni az 1 hónapot újra, mint anno?



2020. máj. 24. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Babát szeretnétek?

Én 8 évig szedtem szünet nélkül, abbahagytam, az első hónapban még próbálkoztunk a gumival, de nekem fájt, páromnak meg nem volt az igazi. Aztán második hónaptól simán csináltuk, védekezés nélkül, abban a hónapban össze is jött a baba. Nekem a nődoki azt mondta (mikor már terhes voltam), hogy azt az 1 hónapot sem kellett volna kivárni, a mai gyógyszerek akár 1 nap alatt is ki tudnak ürülni a szervezetből.

2020. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi még nem szeretnénk babát. 🙂
2020. máj. 24. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, akkor mi a kérdés?

Ha nem védekeztek bármikor terhes lehetsz, nem 3 hónapig ürül ki.

2020. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Mire akarsz vigyàzni? Ha nem szeded a gyógyszert, vegyél gumit.
2020. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vigyázni kell, hanem védekezni. Ha évekig szedted, akkor tudhatnád, hogy már akkor megnő a teherbeesés esélye, ha 1-2 szemet elfelejtesz bevenni. A betegtájékoztatón hosszan részletezik, hogy mit kell tenned, ha kihagysz egy szemet. Ne gondold, hogy miután abbahagytad, még hónapokig védett vagy.


A 3 hónapos kiürülést valószínűleg úgy értelmezik, hogy ennyi ideig tart, amíg a hormonrendszered helyreáll. De ez egyénileg is változhat. Van, akinek azonnal visszaáll a ciklusa, és van, akinek csak fél-1 év után. De peteérés ekkor is van, tehát teherbe lehet esni.


Ha újra kezded szedni a tablettát, olvasd el a betegtájékoztatót. Le van írva, hogy mennyi ideig kell kiegészítő védekezést alkalmazni. Az, hogy 2 hónapja szedted, nem jelent semmit, tehát ugyanúgy kell használnod, mintha először kezdenéd.

2020. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát így már én sem értem a kérdést, ha nem akartok babát :D

2020. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!