Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek miért késik?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért késik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 éve szedek fogamzásgátlót. Ez alatt az idő alatt mindig pontosan megjött szombat esténként. Azonban most egy hétig szedtem antiboutikumot. Nem tudom,hogy ez miatt késhet-e csak annyit tudok, hogy a hatása elmehet a fogamzásgátlónak. Párommal ugyanúgy éltünk nemi életet, de nem élvezett belém egyszer sem. Szerintetek az antibioutikum eltolhatta a menstruációm annak ellenére,hogy fogamzásgátlót szedek?
2020. ápr. 26. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló nélkül simán eltolhatja az antibiotikum a menstruációt. Nincs tapasztalatom fogamzásgátlóval, úgyhogy nem tudok mondani konkrétat, de szerintem igen, befolyásolhatta így is a ciklusod.
2020. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum gyengítheti a fogamzásgátló hatását, de ezt tudod. Vegyél egy tetszet, az a biztos.
2020. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum akár teljesen hatástalaníthatja is a fogamzásgátlót, azaz lehet olyan, mintha nem is szednéd. És ha nem szeded, akkor természetesen borulhat a ciklus. Illetve ilyenkor megvan a terhesség esélye is. Ez olyan, mintha nem is védekeztetek volna sehogy, csak megszakítással közösültetek volna.
2020. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem minden antibiotikum befolyásolja a fogamzásgátló hatékonyságát, ezért kell megnézni a tájékoztatókat és megkérdezni az orvosod. Viszont egyes antibiotikumok beavatkoznak a vér alvadásba, emiatt késhet a megvonásos vérzésed. Nekem az Azi Sandoztól 3 nappal később jött meg a megvonásos vérzésem,de pl. az se hatástalanítja a tablettát. Szóval kérdéses, hogy milyet szedtél, az hatással van-e a tabletta felszívódására, ha igen, lehetsz terhes, ha nem, akkor is tolhat rajta. Csinálj egy tesztet és kiderül, hogy mi a helyzet. Esetleg az orvosod is felhívhatod.
2020. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!