Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi van a placebo fogamzasgatlo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van a placebo fogamzasgatloban?

Figyelt kérdés
Nem szoktam beszedni a 7 napban a hatoanyag nelkuli tabit, erdemes beszedni vagy semmi nincs benne?

2020. márc. 14. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem muszáj. Azért van, hogy aki feledékenyebb, annak se boruljon fel a napi rutinja, és könnyebben hozzászokjon, hogy minden nap be kell venni. Ráadásul a 7 nap szünetet is könnyebb számon tartani, ha minden napra jut tabletta. Egyébként mivel hatóanyag nincs benne, nem szükséges beszedni és sok gyártó nem is adja a hormonos tabletták mellé. Ha úgysem szeded be, nyugodtan választhatsz olyan márkát is, amihez nem adnak placebót.
2020. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Így van, és hozzáteszem, hogy igazából a szünetet sem volna muszáj betartani, lehetne folyamatosan szedni, bár az 25%-al drágítaná a fogamzásgátlást. A gyógyszergyárak lélektani megfontolásból ajánlják így az adagolást, hogy a nők a vérzéssel is nőnek érezhessék magukat. Ha folyamatosan szeded, akkor minden nap lehet szex. :-) Megjegyzem, hogy egy igazi férfit nem akadályozna, a tampon megfelelő védelmet ad.
2020. márc. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó te nagyon sötét vagy. Lehet folyamatosan szesni igen, de ha jól szeded ugyan úgy véd a szünetben is és kb évente 2x kell tartani szünetet akkor is ha folyamat szeded és azt is csak akkor ha az orvosod kéri hogy úgy szedd mert nem egészséges. Na meg tamponnal szexelni, vagy mire gondolsz? Az sem valami okos döntés, egyrészt mert a 2 dolog menne egy helyre és ha a tampon olyan mélyre csúszik hogy nem tudod kivenni, akkor vérmérgezésed is lehet, ami nem vetsz, anál esetleg, de ha eleve arra gondoltál akkor fogalmazz jobban


Kedves kérdező, nem számit hogy szeded e vagy sem a placebo tablettákat, amíg az aktívakat előírás szerűen szeded addig a szünetben is védve vagy. Mellesleg mint azt a placebo elnevezés is mutatja ezekben a tablettákban nincs hatóanyag, azt a célt szolgálják hogy ne ess ki a rutinból (mindennap egy gyógyszer)

2020. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyes te pedif elfelejted azt hogy az orvos választja ki mit ír fel, nem pedig te, te esetleg kérheted
2020. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Na ezt már régen hallottam, hogy sötét vagyok. :-)

Azt, hogy a szünet nem szükséges, nem én találtam ki, ha követnéd a szakirodalmat, te se lepődél meg ezen. Pl. olvasd ezt: [link]

A tampont kivesszük szeretkezés után, de ha valamiért nem sikerül, akkor a nőorvoshoz fordulunk, neki van eszköze, egy pillanat alatt kiveszi. Nem hagyjuk bent hónapokig, nem is értem, hogyan gondolhatsz ilyesmit. Igen, valamikor a nyolcvanas években volt egy brit lány, aki belehalt a szepszisbe, de ő valami 70 napig nem vette ki a tampont.

Igen, tamponnal lehet szeretkezni, a soft tampont éppen erre találták ki. Nem tudom, mire gondolsz, milyen komplikációt okozna az ondó és a menstruációs vér a tampon két oldalán...

Nem gondoltam az anális közösülésre, nem az én világom, de nem vetek meg senkit, aki gyakorolja. Most itt nem releváns.

2020. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor is tamponnal szexelni undoritó
2020. márc. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!