Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzasgatlo tabletta szedese...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzasgatlo tabletta szedese hogyan hat a szervezetre?

Figyelt kérdés
Mik a mellekhatasai? Hogyan mukodik mi a folyamata ha elkezdem szedni? Orvos azt mondta elso honapban meg nem ved, csupsn hormonkeszitmenykent szolgal.

2020. febr. 9. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A tabletta a hormon háztartásodra van hatással, és ezen keresztül gátolja meg, hogy a szervezeted érett, megtermékenyíthető petesejteket termeljen. A modernebb fogamzásgátlók mellett általában az első naptól lehet kiegészítő védekezés nélkül szexelni, ha a menstruáció első napjától kezded szedni. A hatás kialakítása ennél tovább tart, de mivel a menstruáció alatt nem vagy termékeny, a hormonoknak van ideje hatni, így a következő peteérés már nem történik meg. Ezt csak a működése megértése miatt írtam le, de a védekezéssel kapcsolatban az orvosra és a betegtájékoztatóra hallgass!


A mellékhatások mindenkinél mások. Van, aki semmit nem tapasztal, és van akiből egészen tüneteket vált ki ugyanaz a tabletta. Az első 3 hónapban a szervezeted még nem szokott hozzá a hormonokhoz, ezért normális, ha mellékhatásokat tapasztalsz. Ha később is fennmaradnak, akkor érdemes megkérni az orvost, hogy másik tablettát írjon fel.


A betegtájékoztatót mindenképpen olvasd el, mert a legtöbb kérdésedre választ kaphatsz belőle. A tabletta csak akkor véd, ha követed az ott leírtakat.

2020. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mellekhatas a hizas is? Es a hormonok igaz keves van beloluk, de hatassal vannak a mellek novekedesere? Nem orulnek neki, igyis nagy.
2020. febr. 10. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, hatással lehetnek ezekre is, de nem törvényszerű. A szervezetedtől függ, hogy hogyan reagál ezekre a hormonokra. A különböző fogamzásgátló tablettáknak különböző az összetétele. Többféle hormon, többféle arányban. Lehet, hogy ami másnak hízást okoz, az neked nem. Ha 3-4 hónap után is tapasztalsz zavaró mellékhatásokat, érdemes egy másik fajtát kipróbálni.
2020. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden fogamzásgátló tablettának vannak mellékhatásai, van, akinek semmi panasza nincs, de van olyan is, akinél odáig fajul a dolog, hogy trombózist kap, ezért kell elvégezni a kellő vizsgálatokat, hogy a nőgyógyászod tudja, melyik számodra a legmegfelelőbb tabletta. Állítólag a vérvétel nem számít semmit, inkább a trombózis vizsgálat, de ezekről úgyis kérdez az orvos, mielőtt felíratnád, volt-e a családban, stb.


Az én fogamzásgátló tünetei lehetnek:

gyakori mellékhatások:

-depressziós hangulat, hangulatváltozás

-fejfájás

-hányinger, hasi fájdalom

-emlőfájdalom, emlőérzékenység

-testtömeg-növekedés

nem gyakori mellékhatások:

-gyakori folyadék-visszatartás

-csökkent nemi vágy

-migrén

-hányás és hasmenés

-bőrkiütés, csalánkiütés

-emlő megnagyobbodása

ritka mellékhatások:

- a vénákban vagy artériákban kialakuló ártalmas vérrögök, mint például:

- a lábszárban vagy a lábban (azaz MVT - mélyvénás trombózis)

- a tüdőben (azaz TE - tüdőembólia)

- szívroham

- szélütés (sztrók)

- mini-szélütés vagy átmeneti, szélütésszerű tünetek, amely átmeneti iszkémiás rohamként (TIA - tranziens ischaemiás attak) ismert

- a májban, hasban/belekben, vesében vagy a szemben kialakuló vérrögök.

2020. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!