Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan működik az esemény...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik az esemény utáni tabletta? Bevegyem vagy ne?

Figyelt kérdés
A naptár szerint Július 15.-én kezdődött a peteérésem és tegnap este azaz 21.-én együtt voltunk a párommal a megszakításos módszerrel de egy kevés lehet hogy bement. Szerintem nem lehetek terher, de a párom nagyon akarja azt az esemény utáni bogyót. Ez hogyan működik? A hímivarsajetet blokkolja vagy a már megtermékenyített petesejtet öli meg? (soha nem használtam még ilyet bocsi ha hülyeséget kérdezek) Bevétel után biztos hogy nem maradhatok terhes? Attól félek hogy ha mégis terhes vagyok akkor valami bajt okoz. Nem szeretnénk egyenlőre még egy babát de ha lesz akkor 100% hogy nem vetetném el. Szóval félek hogy kárt okoz a babában ha mégis van. Vagy bennem mert egyébként is voltak már problémáim a hormon tartalmű gyógyszererktől. Egyáltalán lehetek terhes szerintetek? Bevegyem? Félek tőle...
2010. júl. 22. 22:39
 1/9 A kérdező kommentje:
elnézést a helyesírásomért, de sötétben gépeltem...
2010. júl. 22. 22:53
 2/9 anonim ***** válasza:

A www.ciklus.hu oldalon be tudod írni a mensik időontját. Azok szerint (visszamenőleg legalább 3 időpont kell) kiszámolja, hogy mikor van peteérésed (naptár-módszer). Persze nem 100 %, de ha ennyire nem vagy biztos benne, ogy érdemes-e bevenni a gyógyszert, akkor érdemes megnézned.


Az esemény utáni tabi egyébként a petesejtre van hatással, mesterségesen idéz elő menstruációt, elvileg kilökődik az esetlegesen már megtermékenyült petesejt a vérzéssel.

(Nem túl szakszerű, d kb. ez történik.)

2010. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem tom melyik fajta eseményutánit irtak fel de általában ezt szokták:

Az Escapelle tabletta pontos hatásmechanizmusa nem ismert.


A javasolt dózisban a levonorgesztrel fõként az ovuláció és a megtermékenyülés megakadályozásának révén hat, abban az esetben, ha a közösülés a preovulatorikus fázisban történt (amikor a megtermékenyülés valószínûsége a legnagyobb). Ezenkívül a kezelés hatására létrejövõ endometriális változások akadályozhatják a megtermékenyített pete beágyazódását. Amennyiben az implantáció folyamata már megkezdõdött a kezelés hatástalan lesz.


Hatékonyság: Az egyébként létrejövõ terhességek kb. 84%-át lehet megelõzni Escapelle tablettával történõ kezeléssel.



azt meg h bevedd e csak te tod eldönteni hány napos a ciklusod, mindig megjön e idöben,stb..

ha elvileg 15 én volt peteérésed a petesejt össz 24 óráig megtermékenyithető elvileg. de neked kell mérlegelni.

ha beveszed akk minél hamarabb mert késöbb egyre kevésbé hatékony

2010. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


logikailag a peteérés napja előtt- és után 2-3 napig lehet teherbe esni!

Neked ez mikor van ténylegesen azt ki kellene számolnod.

2010. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
23%
Erre a peteérős szarságokra ne fektess nagy hangsúlyt, mert még a menzid alatt is lehet peteérésed...egyáltalán nem pontos a dolog! Az esemény utánit meg 72 órásnak hívjuk, amit logikusan gondolkozva az esemény után 72 órával kell bevenni! Szerintem kicsi a valószínűsége, hogy terhes vagy!
2010. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt érdemes utánanéznie a "peteéréses szarságnak", mert még mindig biztosabb támpontot ad a döntéshez, mint hogy itt egyik ember azt mondja, hogy vegye be, a másik meg azt, hogy ne vegye be.
2010. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedd be. Most.
2010. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
a kérdés inkább az, hogy miért nem előbb gondolkodtatok? akkor most nem kellene bevenni a 72 óráasat.
2010. júl. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam a mellékhatásokat és úgy döntöttem hogy nem fogom használni mert nekem nem ér annyit hogy utána hányjak, émelyegjek egész nap netán el is ájuljak. Ha nagyobb esély lenne a fogamzásra akkor meggondolnám, de így hogy bőven peteérés után történt, ráadásul csak egy nagyon pici jutott be az is csak "belekenődött" szóval a fogantatás esélyéhez képest nekem túl nagy kockázatot jelent a bogyó bevétele, különösen úgy hogy már nem egyszer voltak problémáim a hormontartalmú gyógyszerektől, ez meg gyakorlatilag egy hormon bomba. Elvileg pár napon belül meg kell hogy jöjjön.
2010. júl. 23. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!