Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért kell 1 hónapot várni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell 1 hónapot várni egyes fogamzásgátlók esetében?

Figyelt kérdés
Pl gyógyszer, hüvelygyűrű.. Csak 1 hónappal a felhelyezes /gyógyszer szedés után lehet kizárólag ezzel védekezni. De miért? Már az első hónapban is ugyanazt a hatást fejti ki, mint a rákövetkezőkben.
2019. nov. 26. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alacsony hormontartalmú készítmények, idő kell a szervezetnek hogy beálljon rá a hormonháztartásod.
2019. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy f.ság. Akármelyik betegtájékoztatót elolvasod, mindegyik leírja, hogy ha a ciklus első napján kezded el, AZONNAL véd. Ha pedig 2-5. napon, akkor egy hét után. Semelyik nem ír egy hónapot, nem véletlen. A gyógyszercégek sem idióták, nem írnak baromságot a tájékoztatóba, mert szétperelnék őket. Ez is csak egy tévhit, ami gyakorin terjed. Mint az, hogy hibásan használt fogamzásgátló tabi mellett nem lehet sürgősségi tabit bevenni, vagy hogy félévente csak egy sürgősségi tabit szabad. Mind a kettő hülyeség.
2019. nov. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászok így ajánlják, hogy egy hónapot várj, de számomra is megkérdőjelezhető...
2019. nov. 27. 08:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Én meg egy nőgyógyásztól se hallottam ilyet , csak itt gyakorin. Egyébként egy oka lehet: amíg az embernek nem épül be a napi rubtinjaba a szedés, könnyen elfelejtheti. És ez mondjuk kB. egy hónap...
2019. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem Anno 2 hetet mondtak talán. Én ki vártam.
2019. dec. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!