Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló vagy óvszer?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló vagy óvszer?

Figyelt kérdés
3 éve szedek bogyókat.Tudom hogy alacsony hormon meg ez már nem árt,de félek.Mi van ha mégiscsak mérgezem magam és később nem lehet gyerekem?Vagy ez egy butaság?maradjak meg a tabinál vagy váltsak gumira?
2008. nov. 17. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A mai tabik tényleg alacsony hormontartalmúak,rendszeres orvosi vizsgálat alatt nem hinném, hogy bármi gond lehetne. Viszont, ha hajlamos vagy azokra a betegségekre, amiket esetleg a tabletta okozhat, akkor inkább válts át óvszerre.

Persze körülményesebb a használata, lehet , hogy nem annyira kellemes az együttlét- ez emberfüggő. Az óvszer elsődleges pozitívuma, hogy teljes mértékben véd a betegségektől.

2008. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kivizsgáltattad magad (vérvizsgálat) és nem mutattak ki semmilyen hajlamot akkor semmi bajod nem lehet. Ne dohányozz mellette, mert azzal együtt már veszélyes.

De a tájékoztatóban ígyis le van írva minden.


Meddő nem lehetsz tőle :) Sőt! Nagyban csökkenti a petefészek-rák kialakulásának esélyét is.

2008. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát voltak vizsgálataim,de nem közvetlenül előtte.kb fél-3gy évvel előtte és utána csak a kezembe nyomta a doki,hogy na nekem ez jó lesz.egyébként milyen betegségeket okozhat?
2008. nov. 17. 20:28
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

szerintem fölöslegesen nem kéne hormonokt szedni...mindenki szedi mert hű e biztonságos...én azért nem lennék olyan nagyon biztos benne...csak mert más azt mondta hogy...

közeli orvos ismrőseim véleményére inkább adok...

amúgy is annyi más módszer van már...miért kéne hormonokkal bombázni a szervezetet?

2008. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2008. nov. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem innen-onnan szedett információk alapján pártolom a tablettát, hanem tények alapján. A fogamzásgátlónak nagyobb a pearl-indexe, mint az óvszernek. Magyarán biztonságosabb.

Betegségek: agyvérzés, trombózis, májkárosodás, vesebetegség, egyébként a tájékoztatóban benne van, nem tudom mind. Ha ki lettél vizsgálva rendesen, nem dohányzol és nem vagy 45 év fölött, akkor nincs mitől félni.


Egyébként meg nem hormonok vannak benne, hanem olyan anyagok, amiket a hormonok jelenlétét érzékelő receprotok érzékelnek, de hatást nem fejtenek ki. Így a szervezet nem termel hormont, mert azt hiszi, van elég. Ezért nincs peteérés sem, de ha véletlen mégis lenne, nem tudna beágyazódni sem.


2. válaszoló voltam

2008. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csakis a tabletta! Én egyedül ebben a módszerben bízom 100 %-osan! 4 és fél éve szedem, még kb. másfél évig szeretném szedni és utána már babát szeretnénk! Alacsony a hormontartalma, és nem kell minden hónapban azon izgulni, hogy nem szakadt-e ki a gumi!
2008. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és a mellékhatások? amik esetleg később jelentkeznek? ... nekem mindegy, én nem szólok bele az életedbe...de ha nehezen jön össze a gyerek, később problémáid lesznek akkor gondolkodhatsz miért van...habár kivánom, hogy ne igy legyen...egy előzőleg már válaszolt lány
2008. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokszor a gyerek olyanoknál is nehezen jön össze, ahol a nő nem is szedett fogamzásgátlót, úgyhogy erről ennyit! A mellékhatások pedig nem érdekelnek, nekem most az a legfontosabb, hogy még ne essek teherbe, a többi módszerben egyátalán nem bízom!
2008. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a saját döntésed,hiszen te tudod,hogy neked mi a jó.A fogamzásgátlónak meg kell várni,hogy lesz e rossz hatása.

Az óvszert meg van olyan,aki nem bírja,de szerintem 90%-ban tud mindenki választani magának olyat,amitől nem lesz problémája!

2008. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!