Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Huszonéves, gyerektelen nő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves, gyerektelen nő elköttetheti magát? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mi ennek a menete? És lehetnek valamilyen mellékhatásai vagy befolyásol valamit tulajdonképpen?

Fogamzásgátlót nem szedhetek eü. okokból, az óvszer nemna legkellemesebb hosszú távon, a megszakítás rizikós, mindenféle mű dolgot meg nem fogok felhelyezni (spirál és társai, ezeknek a gondolatától rendesen rosszul vagyok). Tehát ez lenne az egyetlen hosszú távú megoldás. Gyereket meg ugye sosem akartam, ezen ne lovagoljunk, nem mindenki anyatípus.

Kérdésem az, hogy kivitelezhető az elköttetés (vagy nem is tudom, mi erre a szakszó, ivartalanítás?😀), van erre valamilyen szabályzat? Esetleg van itt olyan, akinek saját tapasztalata van ezügyben?


2019. aug. 29. 09:43
 1/7 Derwer ***** válasza:
89%

Nem vagyok jártas benne, de pár infó morzsa:

1; Magyarországon úgy tudom nem teheted meg 3gyerekig.

2; Szlovákiában azt hiszem megcsinálják neked.

3; Keress rá a gyermekmentes övezet kifejezésre, azt láttam hasonló kérdéseknél.


4; Azért finoman szólva ne hamarkodd el ezt a döntést, ha 30 alatt vagy még. Simán megváltozhat a hozzáállásod agyermek vállaláshoz is, és elhagyhatod a "mű dolgot meg nem fogok felhelyezni" gondolkodásodat is. Ez meg egy visszafordíthatatlan beavatkozás.

2019. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mo-n 3 gyerek vagy 40/45 éves kor a feltétel. Külföldön megcsinálják ha tudsz fizetni érte
2019. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheted meg. Magyarországon vagy 3 gyerek után, vagy gyerek nélkül 40 éves kor után lehet elköttetni magad, be kell adni egy kérelmet, majd fél vé után még egyet, hogy biztos vagy benne, és ezután fél évvel csinálhatják meg legkorábban a műtétet, tehát 41 éves kor alatt nem tudod megtenni.
2019. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Max. határon kívül csinálják meg gyermektelen fiatal nőnek. Itt is rákereshetsz az "elköttet" keresőszóra, emlékszem találtam jó pár ezzel kapcsolatos kérdést. Amennyire én tudom, nincs komoly egészségügyi változás, mivel a női hormonok ugyanúgy termelődnek, szóval nem kell hormonpótló szereket szedni.
2019. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Óh tehát kis hazánkban ezt sem lehet elintézni... akkor marad külföld, bár ahhoz gondolom nem kevés pénz kell majd.

Nem kapkodom el, nem holnap fogom megcsináltatni nyilván, a gyerekkérdés teljesen hidegen hagy, már vagy 10 éve eldöntöttem, hogy sosem lesz (most 25 vagyok), azóta sem változott a gondolkodásom.

2019. aug. 29. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon jogszerűen nem csinálják meg, külföldön igen sok-sok pénzért.

Ne kapkodd el, a gyerekvállalással kapcsolatos véleményed még bőven változhat. Rengeteg ember van (férfi és nő is) akik 20-30 évesen kijelentik nem szeretnének gyereket, de utána mégis meggondolják. Addig is biztos hogy találsz olyan fogamzásgátlási módot ami számodra is elfogadható.

2019. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 29f vagyok és én sem akartam gyereket.

Szlovàkiàban kötettem el magam.

Neked 600 eur lesz Pozsonyban.

Nagyon jó kis klinika csak ajánlani tudom.

Két àgyas szoba nagy plazma tv a falon magyar csatornákkal, elektromos àgyak, finom ebêd...

Ha van valami kérdésed írj privit.


[link]

2019. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!