Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Veszélyes lehet számomra a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veszélyes lehet számomra a fogamzásgátló szedése?

Figyelt kérdés
1,5 éve szedek fogamzásgátlót. Konkrét trombózis hajlamot kimutató vizsgáltatot nem végeztek nálam akkor, mivel nem volt a családban trombózis. Most kaptam észbe viszont, hogy anyai nagyapámnak 1 nagyobb és 2 kisebb infarktusa volt, valamint a kórházban töltött idő és "szakszerű" eljárás miatt egyszer trombózisa lett. Mindenképp elmennék egy kivizsgálásra. Azért szeretném megkérdezni, hogy a fent említett dolgok nagyon veszélyesek a tabletta szempontjából? Amúgy fiatal vagyok, egészségesen élek.

2019. aug. 12. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha modern, alacsony hormontartalmú gyógyszert szedsz akkor nincs mitől félned.
2019. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
A fogamzásgátló szerek a lehető legrosszabb dolgok, ami egy szülés előtt álló nővel történhetnek. A legtöbb 20-30 körüli nagyon elhízott nő esetében a fogamzásgátló a ludas. Az esetek többségében, csak az első baba után jön a meglepetés, +10-kilók képében.
2019. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az időskori - ráadásul komplikációként, szövődményként fellépő - trombózis más lapra tartozik, ez még nem jelent feltétlenül kockázatot.

Azzal maximálisan egyetértek, hogy elmegy egy kivizsgálásra, addig szedje nyugodtan tovább, nagyobb "kárt" okoz a szervezetében, ha össze-vissza kihagyásokkal szedi a készítményt.

2019. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mai fogamzásgátló tabletták mellékhatása már igen csekély a húsz harminc évvel ezelőttiekhez képest.
2019. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Genetikai hajlamra akkor lehet következtetni, ha közeli rokonnál fiatalkorban, vagy szokatlan helyen alakult ki trombózis. Az, hogy valaki öregkorában mondjuk kap egy combnyaktörést, 6 hetet ágyban fekszik és trombózist kap, tökre nem számít.

És egyébként ha egyébként semmi más rizikófaktorod nincs, akkor még genetikai hajlam esetén is elég kicsi az esélyed a trombózisra. 1000 nőre vetítve kb. 3-mal több olyan nő kap trombózist a tabitól, akinek Leiden mutációja van, mint akinek nincsen.

Egyébként a terhesség és a gyermekágy önmagában nagyobb kockázat, mint a tabletta...

Arról nem is beszélve, hogy ha valakinek genetikai hajlama van és trombózist kap, az jellemzően a szedés első évében, leginkább az első félévben szokott. Ha másfél éve szeded és nincs bajod, akkor tök feleslegesen agyalsz ezen.

2019. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!