Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ki még aszexuális itt?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki még aszexuális itt?

Figyelt kérdés
Sokan szerintem nagyon durván félreértelmezik az aszexualitás fogalmát. mint mindennek, ennek is sok fokozata van, én abba a kategóriába esek bele, aki a partnere kedvéért szerelemből szexel, mert nem teher neki, de különösebben (sőt, szinte egyáltalán nem), élvezetet sem nyújt, azon kívül, hogy örömet szerez a másiknak. sokan jönnek azzal, hogy nem vagyok aszex, csak még senki "nem dobogtatta meg eléggé a szívem", vagy valami ilyesmi, de ez badarság... akivel többször is szexeltem, abba fülig szerelmes vagyok azóta is, ebben az esetben csodásnak kéne lenni a szexnek, nem? maga az aktus mégsem okozott örömet. sosem tudok elélvezni, sosem nedvesedek be, vagy max nagyon nehezen, de én amúgy bármeddig meglennék szex nélkül. az érzelmi szükségletem viszont hatalmas, vágyok a szerelemre, az ölelésre, a csókra, de kb. 0 volt a libidóm mindig is..az önkielégítést sem igénylem, sőt, ha magamnak csinálok, még annyit sem érzek, mintha lenne mellettem valaki. kizártnak tartom, hogy csupán csak éretlen vagyok még a szexre, mert 19 éves vagyok, más már 14-15 évesen élvezi kb..szóval igen, ismerem magamat, az igényeimet, és mostanra tudatosult igazán bennem, hogy "mi" vagyok. ezt azonban tuti senki nem mondaná meg rólam, még az sem, aki nagyon jól ismer, mert a viselkedésemen abszolút nem látszik. :D és nem is befolyásol párkapcsolati téren sem, mert mint mondtam, a szex nem teher számomra, de nem is élvezetforrás.

2017. aug. 13. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Demihetero vagyok, az aszexuális skáláján van :)


Engem meg "prűd"-nek szoktak hívni, mert engem sem érdekel a szex úgy általánosságban véve. Majd ha lesz egy párom akivel nagyon mély barátság és bizalom fűz össze akkor lesz, de addig hagyjanak békén a témával.

2017. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*akkor fog
2017. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
mit jelent pontosan a demihetero, meg ez az aszexuális skála? tudsz küldeni egy linket, légyszi? egyre jobban érdekel a téma, most, hogy magaménak érzem a dolgot :D
2017. aug. 13. 11:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen bemutatkoztál. A kérdésre válaszolva: ebben a rovatban elenyésző mennyiségű lesz az aszexuálisok száma, valószínűleg
2017. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem feltétlen, én is aszex vagyok (ha nem is a "legmagasabb szinten"), mégis rendszeresen böngészem ezt a rovatot.
2017. aug. 13. 11:48
 6/13 A kérdező kommentje:
én úgy mondanám, hogy érdekel a szex, de nem tudom úgy élvezni, mint a nagy többség.
2017. aug. 13. 11:49
 7/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, csücsülj le szépen, storytime :D


Az aszexuális csak egy gyűjtőfogalom, amibe beletartoznak a fogalmak. Ellentéte a szexuális, amibe beletartozik a homoszexuális, heteroszexuális, satöbbi.


Én demiheteroszexuális vagyok, a "demi-" előtag azt jelenti, "félig", utána következik a nemi preferencia (hetero, homo, pán, poli, stb.)

Szóval alapvetően a "fiúkat szeretem", de ez nem teljesen igaz. Nem igazán vonzódom senkihez, nincs olyan hogy "első látásra szerelem", nem esek bele senkibe így. Maximum érdeklődök iránta, de baráti értelemben. Ahhoz, hogy szexuálisan is vonzódjak valakihez, ahhoz először mély barátság és bizalom kell. Szóval nálam a szerelem a barátságból fejlődik tovább.


[link]


Itt egész jól össze van írva, ha valamelyiket nem érted akkor segítek kibogozni :)

2017. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
koszi :)) nalam pont forditva van, nagyon konnyen szerelembe esek (bar nem gyakran, de ha megis, akkor gyorsan, es sokaig tart, sok szenvedessel...://)
2017. aug. 13. 12:21
 9/13 A kérdező kommentje:
megneztem a linket, amit kuldtel, haaat nem tudom, egyik sem igazan en vagyok :/
2017. aug. 13. 12:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Na, ezt jol osszefoglaltad! Rolam irtal:)

20/L

2017. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!