Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » 1. együttlét után, (illetve...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1. együttlét után, (illetve szüzesség elvesztése után) miért ajánlatos nőgyógyászhoz fordulni? Nem inkább előtte kéne?

Figyelt kérdés
H értik azt h részben azért h megnézze minden rendben van e "odalent"?
2008. okt. 8. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi problémád, ráér a nemi élet megkezdése után dokihoz menni,persze nem 25 évesen pl.

Ott kiderül,h van-e valami bajod, és ilyenkor már duplán fontos ezt megtudni és kikezelni,mivel a partnered is elkaphatja tőled.Felelősséggel tartozol mindkettőtökért. + A nőgyógyásszal fogamzásgátlási kérdéseket is megbeszélhetsz, ő nyilván fog neked ajánlani valamit,ami a legalkalmasabb lenne számodra.

Az elős rákszűrést is iylenkor végzik.Egyébként hasonló okból készülök én is életem első nőgyógyászati vizsgálatára,tehát nem tapasztalatból beszélek.

2008. okt. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ajánlják hogy a nemi élet megkezdése után rendszeresen, évente el kell látogat rákszűrésre a nődokihoz, és persze akkor is ha valami bajod van, fáj, viszket, piros, büdös. A máhnyakrákot okozó vírust pasitól lehet elkapni, aminek a jelenléte még nem feltétlenül okoz rákot, ezért kell járni szűrésre, hogy tudjad, minden rendben. Meg persze ha később majd fogamzásgátló tablettát szednél, akkor is kell vizsgálat, kontroll.
2008. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszii:))
2008. okt. 8. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Én majdnem 20 voltam amikor elöször elmentem, és 15évesen vesztettem el... A jelenlegi párom (nem az akivel elvesztettem 15évesen) nyúzott, hogy menjek el, mert el kell stb, de anyu mondta, hogy ha nincs baj nem kell, a nődokinál is el lehet kapni dolgokat, megcsak belebirizgál a rákszűrűssel stb... Aztán elmentem és mondta h vizsgálatot kérek, hogy minden rendben van-e és kicsit a doki is furi volt, hogy csak úgy minek megyek el. Főleg, hogy nem kértem tablettát meg ilyesmi. Ennek ellenére örülök, hogy elmentem, meg járni is fogok.
2008. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!