Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Szex után úgy érzem, mintha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szex után úgy érzem, mintha fel lennék fázva... Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Komoly kapcsolatom van 7hónapja, nagyon szeretjük egymást a barátommal és szexuális életet is élünk. Annyi a bajom, h miután szexelünk másnap úgyérzem, mintha fellennékfázva. Nem minden szex után van ez, de mostanában sűrűn előjön.Tudom, hogy nem csalt meg, mert szeret és bízom benne, szóval fertőzés nem hiszem, hogy lehetséges...

Mikor először éreztem ezt, elmentem a háziorvoshoz, adott felfázás elleni gyógyszert és 3 nap alatt elmúlt. Aztán rá kb. 1 hétre megint előjött szex után. A kapcsolatunk elején semmi probléma nem volt.. Miért most jött ez elő ? (kb. 1 hónapja) Lehet, h csak sima felfázás és én parázok ennyire ? Amúgy most van negyedjére, h ezt érzem. Volt mikor csak egy napig volt rossz érzésem.. de most ez a 2. nap... :(


2008. júl. 19. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Vizelet vizsgálatra elküldött az orvos? Mert lehet, hogy nem is felfázás, hanem valami bakteriális fertőzés lesz.

Szerintem kérj egy vizelet vizsgálathoz beutalót.

Sajna nem tudok többet mondani, mert nem vagyok orvos, ez csak egy tipp volt, de azért remélem semmi komoly bajod nincs! :)

2008. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem küldött el, de akkor jövő héten kérni fogok beutalót. Ha bakteriális fertőzésem van, az mit takar? szval mitől lehet? meg hogy kell kezelni ? vagy azt majd elmondja az orvos ? köszi, h válaszoltál :)
2008. júl. 19. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom mitől lehet, sok minden lehetséges, de mondom, menj el vizelet vizsgálatra, akkor majd minden kiderül, vagy legalábis töbet tudsz majd.

De ha ott sincs eredmény, akkor a nőgyógyászt javaslom.

Sok sikert! :)

2008. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen, aranyos vagy :) jövőhéten megyek akkor dokihoz.. és én is remélem, h semmi komoly...
2008. júl. 19. 16:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Akinek volt már ilyen problémája, nyugodtan írhat... :)
2008. júl. 19. 16:40
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Nekem volt ilyen problémám tavaly télen, felfázással indult, négykeresztes hólyaghurutom volt. Többször visszatért utána, és mikor kicsit durvábbak voltunk szex közben, utána mindig előjött.


Dokim elküldött vizeletvizsgálatra. Egy steril, kb 1 cm átmérőjű kémcsőbe kell belecéloznod úgy, hogy fertőtlenítővel letisztítod magad alul, ugyanis nem szabad, hogy bármilyen baktérium belejusson. Ezt le kellett adni a kistérségi ÁNTSZ-nél, kitenyésztették. Kólifertőzés okozta a visszatérő hólyaghurutomat (az e-coli egy vastagbélben élő baktériumfajta, ami ott hasznos, de nőknél a gáttájék felépítéséből adódóan elég könnyen a húgyutakba jut, ahol gyulladást okozhat). Amikor kitenyésztik, megvizsgálják, hogy a baktérium milyen antibiotikumokra érzékeny, és azt írja fel az orvos.


A visszatérő hólyaghurut általában ettől van, és szerintem nálad is ez lehet a probléma, mert én is nagyon sokszor éreztem ilyet. Mindenképpen a dokit javaslom, de tapasztalatból már van néhány trükköm a kellemetlen érzés enyhítésére is.


1. iszonyatosan sokat kell inni, mert ha fertőzés, akkor a pangó vizelet csak elősegíti a baktériumok szaporodását. Nagyon sokat fogsz pisilni, eleinte fáj, de használ.

2. forróvizes palack az alhas tájékára, ez enyhíti a kellemetlen érzést.

3. ha esetleg hólyaghurut lenne belőle, nekem használt a kamillás gőzölés. Nehezen kivitelezhető, de megéri. ;)

4. wc-zés után figyelj oda a tisztálkodásra, már ha érted, mire gondolok. Szóval hogy ne jusson át semmi a végbélből a húgycsőbe... :)

5. úgy vettem észre, menstruáció alatt könnyebben előjön, ilyenkor figyelj oda, hogy korán észrevedd, akkor többet tudsz segíteni

6. ne ülj rá idegen helyen a wc ülőkére, csak ha leterítetted wc papírral.

7. tampont csak kézmosás után.. :)


Lehet, hogy némelyik dedós tanács, de én ezt mind betartom, és azóta nem volt bajom, pedig tavaly kb. 10-szer visszajött. Remélem, tudtam valamennyit segíteni. :)

2008. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én uí.vagyok ezzel,de csak akkor jön elő ha a hüvelyfalat és a g-pont környékét erőteljesebben megcélozza a párom.

Szex előtt és után pisi.És aktus után sokat kell inni, hogy kimossa a dolgokat ha van is bent vmi baci.


Tőzegáfonyay, zsurlótea.Egyébként ezt baci okozza szex után, sokaknál az e-coli ami a végbél területéről szex során kerül hüvelyhez és a hugycsőhöz.A másik ami gondot okozhat ha legyengült hüvelyflórád van, hüvelygyulladás, gombás fertőzés, azokat a kórokozókat a szex során a hugycsőbe sikerül "benyomkodni".


[link]

2008. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hú, köszi szépen a tanácsokat meg mindent : ) aranyos vagy : ) Holnap megyek is a dokihoz... és remélem hamar elmúlik..
2008. júl. 20. 12:21
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a másik választ is : ) sokat segítettetek : )
2008. júl. 20. 12:26




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!