Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Van-e valamilyen célja a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e valamilyen célja a fitymának? (Amit körülmetéléskor eltávolítanak.)

Figyelt kérdés
2006. okt. 29. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A fityma az evolúciós múltunk maradványa és ma nem szolgál semmilyen lényeges célt.


Talán akkor lehetett még szerepe, amikor az emberek ősei a fákon ugráltak, és a sűrű aljnövényzetben törtek előre, hiszen ekkor kellett valamilyen védelem a szaporító szerveknek, nehogy megsérüljenek. Manapság - elsősorban az öltözködés miatt - már nem vagyunk efféle veszélynek kitéve.

2006. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Végülis van, némiképp véd a fertőzésektől. Van egy birecesszív gén, aminek a hatására vannak olyan férfiak, akiknek nem nagyon van fitymájuk, mintha eleve körül lennének metélve. Úgy értem, a makk folyamatosan kint van, akkor is, amikor semmilyen erekció nincs,. Speciel én is ilyen vagyok, még valamikor az ősidőkben elmentem egy orvoshoz, hogy mégis, akkor jelent-e ez valamit, de nem jelent semmit.
2008. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Véd a fertőzésektől? A fityma alatt felgyülemlő vizelettől begyulladhat a makk, ill a Balatonban is elkapható gombás fertőzés hamarabb elmúlik ha szabadon hagyod a makkod. Kérdem én, hol véd így a fertőzésektől. Olvastam valahol, hogy végeztek egy kísérletet férfiakon, ahol a körülmetéltek sokkal kisebb hányadban kaptak el nemi betegségeket. Szerintem egyértelműen higiénikusabb a körülmetélt pénisz.
2010. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Védelmi hatása van, részben véd a fertőzésektől, részben meg a fizika sérülésektől. De a fertőzéseknek is melegágya lehet, ha nincsen megfelelően tisztítva.
2010. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
jobban elvezed a pinat mert nem dörzsölődik a makkod állandóan valami szarhoz. Amúgy a higiéniai okok tényleg mar lassan idomultak...
2011. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
hogy kitöltse a helyet
2011. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Kenyeret kell kenni vele
2012. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem libazsíros hanem fitymazsíros kenyér. Blehhh undor, hányinger. Inkább egy metélt pasi.
2012. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerep van több millio idegbegzödest tartalmaz AMI csak jo lehet(pl mikor kivered). Vedi makot kiszaradatol. Es van egy ok h benyulj gatyadba megigazitani
2021. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!