Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Kriston...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a Kriston torna és a Kegel gyakorlatok között? Tudom, hogy mind2 a női belső intim izmok edzése.

Figyelt kérdés

Azért szeretném elkezdeni ezeket a gyakorlatokat, mert azt olvastam, ezzel edzhetem a belső izmokat, amitől a szexuális életünk még jobb lehet, akár a hüvelyi orgazmus is nagyobb eséllyel sikerülhet, és a barátomnak is jobb lesz. Ez valóban így van? Az is érdekelne, hogy ha van olyan aki végzett már ilyen gyakorlatokat, milyen változást tapasztalt a nemi életében?

Köszönöm a válaszokat előre is

21(L)


2009. márc. 12. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

SEMMI!


Minden mai intim torna gyakorlat arra az elméletre épül, amit 1950 körül irt le Kegel. Lehet cifrázni a dolgokat. Igazából semmi különbség nincsen.

2009. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja, ezen a szakterületen dolgozok. Szóval tuti az info.
2009. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez fura, mert én speciel úgy tudom, hogy egyrészt van különbség, nem is kevés, másrészt pedig a Kegel akár káros is lehet (persze minden lehet káros, ha eltúlozzák, rosszul csinálják, stb., de úgy értem, hogy a Kegelnél erre alapból is nagyobb az esély, mint a Kristonnál).


Plusz Kriston Andrea azért mégiscsak nő, tehát talán valamivel több fogalma van a dologról, mint Arnold Kegel úrnak. ;)

2009. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőnek amúgy mindenképp ajánlom figyelmébe Kriston Andrea két könyvét. Hasznos olvasmányok. :)
2009. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem Kriston Adreának egy dvd-je van meg. Hogy értette azt az egyik válaszoló, hogy káros is lehet???
2009. márc. 13. 07:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg bármi lehet káros, ha eltúlzod, vagy rosszul csinálod, ez alapvetően egy általános érvényű kijelentés volt. Konkrétan a Kegel-gyakorlatokról viszont olvastam valami olyasmit, hogy könnyebben megerőltetheti velük magát az ember. Szóval semmi vészes, csak óvatossági intés.


Biztos jó a DVD, de ajánlom a könyveket is, mivel egy filmbe se fér bele soha mindaz, ami az alapjául szolgáló könyvbe. :)


De mindent egybevetve, szerintem a legegyszerűbb, ha keresel egy Kriston-trénert, és nekilátsz az edzésnek. Kriston megközelítése eleve gyengédebb, óvatosabb, és különösen körültekintő, nagyon nagy hangsúlyt fektet a női szervezet speciális igényeinek figyelembevételére, és eszerint is alakította ki a módszerét.


Minden szempontból csak ajánlani tudom. :)

2009. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is jobban bízom a Kriston-félében, sokat hangsúlyozza, mik lehetnek a hibák, mire figyeljünk, főleg a könyvben tanácsokat is ad a kezdetekre, meg minden.


Én egy példát tudok: a Kegel gyakorlatok között van egy olyan, hogy pisilés közben el kell állítanod a sugarat többször egymás után. Ezt Kriston nem javasolja rendszeres gyakorlásra, mert káros lehet. (gondolom a húgyhólyagnak...)

2009. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kriston Andrea gyógytornából szedte össze a gyakorlatokat, csak kisajátította.
2014. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!