Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Miért tartjátok fontosnak a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartjátok fontosnak a szexuális felvilágosítást? Mikor kellene elkezdeni a felvilágosítást?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha olvasgatsz itt kicsit rögtön megérted miért fontos.De az se lenne rossz ha értelmileg ott tartanának, hogy nem nem ciki ha valaki 14(!!!!!) évesen szűz!

Talán 10 éves korban már nem árt, vagy onnantól, hogy kérdez.Persze csak a korának megfelelő magyarázattal.

2009. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért tartom fontosnak, mert az itteni bugyuta és teljesen felesleges kérdések 90%-át ki lehetne küszöbölni.


A többi kérdésre szükség van, mert olyan dolgokat feszeget, amire csak a tapasztalat adhat választ.


25/f

2009. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elöttem szólóval. szerintem is olyan 8-9-10 éves korában már ellehet kezdeni a gyereket felvilágosítani, persze én ilyen idős korban inkább csak akkor beszélnék erről ha ő kérdez vmit, de akkor válaszolok a korának megfelelően. Ha nem igazán volt kiváncsi akkor majd olyan 14-15 éves korában meg leülök vele és én kezdeményezném a beszélgetést...
2009. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: bocsi, én az első hozzászólóval értek egyet, csak közben már írtak :)
2009. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem egyszr kéne, hanem bizonyos korszakokban.

1) 8 évesen, mikor az ember szembesül a szexel és önmagával (sokaknál a maszturbáció kezdete)

2)12-13 évesen, a menstruációról stb

3)14 évesen a szexről ELMÉLETI szinten

4)15 évesen A szex lelki részéről és a szerelemről

5) 16 évesen a szexről gyakorlati szinten és a védekezésről

Innentől fogva minden évben ismételném, sőt, egyes embereket utána sem ártana elküldeni szexuális felvilágosításra...

2009. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És ha kicsit komolyabban gondoljátok végig, nem csak arra gondoltok, hogy itt feleslegesen kérdeznek...

Gondolok itt a fiatal kori terhességekre, a 9 évesen való "szexelésre"...

2009. márc. 10. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

10-12 éves kor között

ezzel el lehetne kerülni a nemkívánt terhességet, a nemibetegségeket, és akkor talán nem lenne kínos beszélgetni a szülőknek a gyerekeikkel a szexről

2009. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt a gyerekek elkezdenek felnőni. Nehogy olyan testi változások történjenek, amit nem értenek és megrémíti őket. És vegyük figyelembe, hogy 14 éves korban már törvényesen élhetnek szexuális életet.
2009. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, már óvodás kortól kéne elkezdeni a lányok és fiúk közti különbséggel! Nyíltan ki kell mondani, hogy a fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk! Aki ezt nem meri kimondani, az bele se kezdjen a felvilágosításba!
2009. aug. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!