Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Miért tartják nagyon sokan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják nagyon sokan cikinek a szexet? Miért tabu?

Figyelt kérdés
miért nem mernek egymás elött még a barátnők se beszélni a dologról, tapasztalatokról.? szerintem nincs benne mit szégyellni. mindenki csinálja, csinálta. nem tudom mi benne olyan ciki.
2008. febr. 5. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem ciki,csak kialakult egy olyan mentalitás az emberekben,hogy nem szeretnek beszélni róla,de ha olyan a társaság azért kijön.Legalábbis én azt vettem észre így egyetem alatt,hogy ha összekön egy jobb bagázs,akkor aztán minden szinten lehet téma,de sokan így is csak virágnyelven mernek fogalmazni.

szerintem meg kell találni az egyensúlyt aközött hogy mibe kell belelátást engedni másnak.Tehát technikákról,érzésekről lehet beszélni,de hogy x. y.-nal éppen szombat este ki mit csinált és meddig és hogyan az már had legyen egyéni titok.Őszintén nem vagyok kíváncsi másnak az ilyen dolgaira,de olyanok igenis érdekelnek,hogy mondjuk ki mit vett észre,mit szeret a másik nem nagyon-nagyon.

2008. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak nincsenek olyan kapcsolatban az emberek h ezt megosszák a másikkal.Ez jó kérdés volt amúgy.... :) Ha olyan bensőséges kapcsolatban vagy valakivel,elmesélheted neki a tapasztalatokat,ahogyan az elöttem író mondta. :)
2008. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, cseten, arctaalnul olyan könnyű ilyesmiről beszélni. De ismerőssel, arcból arcba, már sokkal nehezebb.
2008. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki csinálja csinálta?? bocs de én 11 évesen(és ami sajnáltaos hogy nem tartozok a világszépségek közé és mmégis felajánlják, de nem cseten hanem élőben) elveszthettem volna és azota folyamatos támadások és meghagyom házzasságig.

Azért tabu mert másik emberről is szó egyik másik a maszturbálás kényes dolog, másrészt haverral másik ember szemébe pl bennünk van hogy szégyeljük, mert régen pl erkölcstelenségnek tartották néhány formáját

2008. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem megsérteni akarlak, de 11 éves kislányoknál megértem, hogy nem a sex a téma. itt az érettebbekhez szól leginkább a válaszom, akik tapasztalattal rendelkeznek!!!

Nem sértéscéljából írtam...

2008. febr. 6. 06:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez erősen neveltetésből is jön. Azt látják otthon, hogy tabu. Én Anyutól mindig mindent megkérdezhettem, sosem hebegett-habogott, egyértelműen válaszolt mindenre, sosem jött zavarba. Viszont ismerek olyat, akinek az anyja ezt amolyan mocskos és tabu dolognak tartja, nyilván ez ragadt át a lányára is.

Illetve a társadalom is sulykolja ezt valamilyen szinten. Ha jól megnézed, még szerintem normális szexuális felvilágosítás sincs.

2008. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,körülöttem mindenki beszél róla egészséges kereteken belül!Nincs benne semmi ciki!A maszturbálás szintén nem tabu téma az ismerősök körében!Ez persze nem azt jelenti,hogy megbeszéljük ki mikor nyúlt magához,de nem is titkoljuk,hogy szoktunk!A világ legtermészetesebb dolga,mindenki csinálja!Tini koromban persze ezt én is cikinek tartottam!Most viszont minden gond nélkül megbeszéljük,ha valaki vibrátort vesz,illetve ajándékba is adtunk már!Senki nem könnyüvérű a köreinkben,de szeretjük és élvezzük a szexet!Egyik barátnőnket 2 éve ismerjük.Ő nem élvezte,gátlásai voltak,nem is beszélt róla,sőt zavarban volt!Amikor szóbakerült ez a téma,mindig kerülte,furcsa volt neki ez a nyíltság!Beszéltünk vele erről,elmondtuk,hogy nekünk is voltak ilyen-olyan gátlásaink,blabla...!Idővel nehezen ugyan,de már ő is elkezdett kérdezni a tapasztalatainkról,hogy mit hogy oldottunk meg,stb...!Sok mindenben tudtunk neki tanácsot adni és szerencsére ma már ő is élvezi és igényli a szexuális együtlétet a párjával!Nyíltan beszél már róla,sőt volt,hogy sms-ben kért hirtelen segítséget,mert nem volt tisztában valamivel!Én úgy gondolom,aki nem tud róla beszélni az igazából élvezni sem tudja!Azok a gátlások előjönnek akkor is amikor a pároddal vagy együtt!Nem tudják magukat igazán átadni a másiknak,illetve az élvezetnek,mert nem természetesen jön nekik a dolog!Persze ezt most sokan biztos megcáfolják,de nekem ez a véleményem!Saját és mások tapasztalataiból!
2008. febr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem minden közegben lehet erről beszélni, valahol ez kellemetlen, vagy szégyenletes úgymond, valahol viszont nagyon is természetes. Nekem többségében ilyen barátaim voltak csak, akikkel nem lehetett erről beszélni. A szüleimtől és az iskolában sem kaptam felvilágosítást. Így tulajdonképpen csak azzal a minimális ismerettel rendelkeztem, ami innen-onnan rám ragadt, mesélte valaki, stb. Aztán megismertem olyan embereket is, akikkel lehet erről beszélgetni, és el kell mondanom, hogy az elmúlt 1 évben rengeteget tanultam, bármit meg merek kérdezni tőlük, néha szerintem még túl sokat is kezdeményezek beszélgetést ebben a témában. De ehhez tényleg olyan beszélgető partnerek kellenek, akik ezt lazán tudják kezelni, és tudnak segíteni a gátlások eloszlatásában.
2008. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!