Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Lanyok es fiuk! Ti kaptatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lanyok es fiuk! Ti kaptatok szexualis felvilagositast a szuleitektol?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor es hogyan zajlott es miket mondtak el? Nyiltan tudtok beszelni otthon a szexualitasrol es a parkapcsolatokrol? A szuleitek is nyiltan beszelnek rola, akar a sajat szexualis eletukrol is (ha mas nem, egy-egy elejtett poen, vagy vicces megjegyzes szintjen)? Hozzajarulhat a gatlasossaghoz az, hogy ha soha egyetlen egy szot sem hall otthon a szexrol es ismerkedesrol a tini?
2011. febr. 16. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi otthon sosem beszéltünk a szexről. És elég gátlásosnak tartom magam.
2011. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az én szüleim eléggé szabadszájúak, a szexualitás sem tabu téma nálunk. Apukám olyan poénokat levág, hogy bárki ottmarad.
2011. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

én soha egy szót nem hallottam a szexről anyukámtól, és pont hogy nem a gátlásosságomhoz járult hozzá ez a dolog, hanem az ellenkezőjéhez.

ha normálisna lehetne beszélgetni anyukámmal, akkor valószínűleg nem játszottam volna el a szüzességemet, és ki tudnék alakítani rendes kapcsolatot is fiúkkal, nem csak olyat, ami szexen alapul. nálam az otthoni helyzet miatt a bizalom túl könnyen kialakulna mások felé, viszont nem akarom, hogy az emberek játszanak az érzéseimmel, és ezért inkább nem nyílok meg annyira, hogy egy rendes kapcsolat lehessen a dologból.

2011. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szóbeli felvilágosításba nem részesültem itthon, de kaptam anyukámtól egy könyvet, ami kimondottan erről szólt. Egyébként nem tabu téma itthon a szexualitás, anyukám mindig tudott a párkapcsolataimról is, ha érdekelt valamivel kapcsolatban a véleménye megkérdeztem.
2011. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nem
2011. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Felvilágosítva konkrétan nem voltam, mert lexikonnal nőttem fel, így nem volt rá szükség :)


De ezenkívül ha bármi kérdésem volt, gond nélkül be tudtam vele támadni a szüleimet :) Sőt, anyummal beszéltem meg azt is, amikor életemben először sikerült pornó újságot látni (egy különösen ízléstelen darabot XD )

2011. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nevelőanyám mesélte el, mi hogy van...

Emlékezetes a sztori: én a vécén ültem, ő meg közben épp zuhanyzott, úgy mesélte el a dolgokat... Még nem voltam 10 éves se, ha jól rémlik. Egészen addig azt hittem, hogy a nőnek a fenekébe kell dugni a kukit! :D


Amúgy ez nálunk sosem volt tabutéma és szerintem jót is tett. Mindent tudtam róla elméletben, sokat is olvastam a témáról. Ismertem már 11-12 évesen a betegségeket, védekezési módszereket.

Azonban attól, hogy fel voltam világosítva okosabban is álltam hozzá a dolgokhoz. 18 évesen vesztettem el a szüzességemet és soha nem nyúlhattak hozzám gumi nélkül, ha éppen nem volt, ott is hagytam a palit.


Van egy ismerősöm, lány, 14 éves és náluk viszont ez tabutéma, szerintem semmit sem tud a szexrlő azon kívül, amiket esetleg a pornófilmekben lát. Nagyon gyerekesen is áll hozzá a témához. Ilyenek, hogy "gáz szüzen menni gimibe", meg ilyesmi... Meg szerintem ebből a semmi felvilágosításből származik az, hogy a mai fiatalok olyan korán kezdik el a szexuális életüket. A szülők erről nem beszélnek nekik, mit szabad, mit nem.


Szóval szerintem érdemes már korán elmagyarázni, mi hogy van. Hangsúlyt kell fektetni a betegségekre is.

Például már nem hallani, mint hogy AIDS így meg úgy, pedig rengeteg már betegség is van, ami ugyanolyan veszélyes. Gombák, HPV, egyéb vírusok, ami méhrákot is okozhat. Erről nem is tudnak a legtöbben.


Ha következetesen el van mondva minden a gyereknek, szerintem ezerszer is át fogja gondolni, hogy hol és kivel. Legalábbis nálam bevált...

2011. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
0%

PF válasza..

Ez nem családi téma. Ha igen baj van.

2011. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekünk volt otthon Peti, Ida, Picuri, aztán abból szépen fel lettem világosítva családilag.
2011. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert milyen téma lenne, ha nem családi???

Ki az, aki tényleg meghallgatja például az öregecske védőnőt az o.főnöki órán??? Kb. mindenki kiröhögi.

Igenis a szülőknek kell felvilágosítaniuk a gyereket.

2011. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!