Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Az iskolákba miért ien béna a nemi felvilágosítás a mai napig, miért nem mutatják be szemléltetve magyarázattal és miért nem biztosít az iskola gyakorlati lehetőséget is?





Ezt hozzáértő szakembereknek kellene végeznie, amit ugye meg kell szervezni, ez idő és pénz.
Amikor a nemi szerveket tanulják természetismeretből és biológiából, akkor az általában el van mismásolva.
Nekünk modnjuk a fogamzásgátlásról tartott előadást egy szakember valamikor felsőben. De ennyi.
Megtanultuk bioszból a férfi és női nemiszervek részeit és ennyi. Írtunk belőle egy dolgozatot és így le is tudták.
Gimiben is kb ennyi volt, kicsit kiegészítve hormonokkal meg a megtermékenyítés fogalmával.
Konkrétan a szexről senki sem beszélt. Biztosan attól féltek, hogy haza megy a gyerek, aztán elmeséli, hogy az iskolában a szexről beszéltek. Elég egy olyan szülő, akinek ez nem tetszik, ügyet csinál belőle és a tanár jár pórul.
Ezek ellenére én tartanék rendszeresen ilyen foglalkozásokat egy olyan előadóval, aki független az iskolától, így a diákok is kötetlenül tudnának beszélgetni a témáról. (Azért mégse az osztályfőnöknek meséljenek vagy kérdezzenek intim dolgokat, hanem olyannal, akivel nem futnak össze legközelebb.





Incelkém, nem a volt iskolás tanáraid tehetnek róla, hogy te még sosem láttál puncit.
A gyakorlat biztosítva van, ugyanis senki nem tiltja meg neked, hogy szexelj.










A kérdesed első resze teljesen jogos, a masodik viszont röhejes. Gondolom örültel volna az iskolában egy dögös szextanarnőnek, és még szivesebben lennél a lányok szextanára... Ezen most jót röhögök.
Komolyra fordítva, egyrészt kellene erről beszélni, illetve nagyon fontos lenne az erzelmi háttér is. Illetve kellene a kapcsolatok minőségéről, es a leggyakoribb parkapcsolai, illetve szexuális problémákról. Kellene a védekezesi modokról, a betegségekről, sőt eleve a test működéséről, mert úgy rémlik azt mi se tanultuk. Az itteni kérdeseket elnézve meg valoszínűsitem hogy más se...
Szóval nagyon sok mindent kellene, de egyenlőre arra tartunk, hogy a nő legyen csak tanulatlan, bólogató szülőgép, a férfinak meg lehessen mindent.





Hát én nem tudom.
Szerintem hülyeség.
A mai világba bírod googelba, hogy szex aztán ott van minden előtted csak el kell olvasni.
Nekem fiúkénz anyám akart felvilágosítást tartani aztán rájött, hogy nem kell mert eléggé világos vagyok.
Így csak annyit mondott "használj gumit".
Igazából aki nem tud egy gumit használni az fogyatékos.
13 évesen is tudtam hogyan kell. Igen 13 voltam mikor először szerencsétlenkedtem..
Senki nem mutatta meg, hogyan kell használni de minek is?
Oda van rajzolva, rá van írva stb...





Mivel minden családban más az erkölcsi, vallási hozzáállás a szexualitáshoz ezért a felvilágosítás komolyabb szinten szerintem nem azt iskola hanem a szülő feladata.
A fogamzásgátlást és a szexuális életet rejtelmeit a szülővel karöltve egy szakembernek (orvos, védőnő) kellene elmagyaráznia. Egy középiskolai tanár erre nincs kiképezve. Főleg ha egy osztályba együtt jár egy ortodox zsidó, egy muszlim, egy incel gyereke és egy csomó átlagos gyerek.





15
De aki a netről vilagosítja fel magat, az bizonyara nem az egeszseges, meg harmonikus szexet nézegeti, olvasgatja, hanem a pornót. Aminek meg ugye nem sok köze van a valódi szexhez. Es pont ez a baj, mindenki tudja hogy kell a nőnek szétalázva, szárazon belenyomni mindenhova (még a nők is), de fogalmuk sincs hogy kell ugy hogy az a nőnek is igazi öröm legyen. Meg a ferfinak is, mert nekem a legtöbb partneremnek fontos volt hogy nekem is jo legyen.
De sokan mar a megszolítasig se jutnak, mert azt már sehol nem mutatják. Na meg a valogatott, izmos nagyfarkú szineszek miatt a fiatalok azt hiszik hogy még a 17 cm is nevetsegesen kicsi, miközben meg kivetelesen nagy, es emiatt ki se mernek mozdulni a szobából.





Én nem a pornóra gondoltam..
Igazából szülőként is kikereshetsz 1-2 oldalt ami a realitást mutatja.
Aztán el lehet magyarázni azt is, hogy a pornó az a fantázia világa..
Nekem senki sem magyarázta el mégis világos számomra, hogy a legtöbb nő nem kívánja a lókolbászt hanem a pénzért csinálják.
És ez már fiatalabb koromban is így volt.





18
Akkor ez azt jelenti hogy te se 20 éves vagy. Mi még akkor is eltudtuk különiteni ezt, ha neha néztünk pornót. Mondjuk én apam szexujságait találtam meg, jorészt abból vilagositottam fel magam. De 20-25 éve ez is más volt.
És mar kezdek azon gondolkodni, hogy van két mostoha kiskamasz "fiam", akiket lassan elkezdenek erdekelni a lányok. En nagyon szivesen beszelgetnek velük erről, nem vagyok szivbajos, de lépnek be abba a korba, hogy ki se jönnek a szobábol. Akkor így hogyan? Ha az igazi anyjuk lennék, akkor is bajos lenne... Az apjuk meg nem tud lelkizni, és hozzam képest szinte nulla tapasztalata van... A gyerekeknel legalabb hasznat vehetem hogy fiatalon nem voltam egy szent. Ha meghallgatnak...





Hát pedig kell valahogy erre alkalmat teremteni.
Legalább, hogy gumit használjanak ha barátnőznek...
Ha van netük akkor valószínűleg már találkoztak a témával valahogyan.
Ki kell őket faggatni mit tudnak és mire kíváncsiak.
Más megoldás nincs.
Ugyanaz a téma mint a tvnél, nem minden igaz amit a varázsdoboz mutat...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!