Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Felvilágosítjátok a gyermekete...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvilágosítjátok a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Én egy 27éves anyuka vagyok és van egy 2éves gyermekem.

Ezen az oldalon sok a tini és sok 14-15 éves már arról beszél h milyen jó a szex meg minden...de én nem szeretném hogy az én gyerekem is ilyen legyen hogy már 14évesen nem szűz!

Ti felvilágosítottátok a gyereket? Vagy annak idelyén titeket felvilágosítottak?

Leginkább anyukák válaszát várnám! :)


2008. dec. 26. 14:03
 1/7 anonim válasza:
100%

szia, szerintem mindenképpen világositsd fel!

13 éves kora körül nemárt, ha már tisztában van a dolgokkal és ugyebár az h te beszélsz neki ezekről a dolgokról az nem jelenti azt, h ezekután el is kezd nemi életet élni.

figy, én már 19 vok és anyám olyan, hogy a legszívesebben még most is átkapcsolná a tv-t, ha "olyan" jelenet van...

soha semmit nem mondott nekem ezekről a dolgokról és hát sztem így ha bármi problémám van mit csináljak?

mert biztos nem neki fogom elmondani...egyszerűen tabu ez a téma nálunk (de h mért?)

sztem ha azt szeretnéd, h veled beszélje meg a dolgokat, tőled kérjen tanácsot, segítséget, akkor legelöször neked kell nyitnod felé és elmondani ezeket a dolgokat.

Egyébként meg a mai világban...hát unkahúgom már 10 évesen tudta, h "h lesz a baba" , pedig akkor még neki sem mondtak semmit a szülei.

2008. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem anyukám már 10 éves koromban felvilágosított, mindent meg tudtunk beszélni. Én azt mondom hogy jó volt és meg volt a hatása . Felelőssen gondolkodtam, nem kapkodtam el a szekszet, csak azért hogy ne legyen ciki hogy a többiek már voltak fiúval. Nem maradtam le semmiről csak azért mert nem 14 évesen veszítettem el a szüzességem hanem később. Sőt nem mentem bele véletlenekbe hanem amikor úgy éreztem hogy eljött az idő, akkor elötte elmentem dokihoz és fogamzásgátlót irattam fel. Lehet hogy ez most a mai világba már egy kicsit régimódian hangzik , de én szeretném ugyanígy a gyerekemmel végig csinálni. Én sem szeretném ha gyerekfejjel már nem lenne szűz.
2008. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy felvilágosítom, már 10 éves korában vagy max egy évvel később, majd ahogy látom, minden szégyenérzet és gátlás nélkül. Ki tegye meg ha te nem? Az iskola nem fogja, és az én gyerekem nem fog ide járklálni, idiótaságokat kérdezni, meg 13 évesen esemény után tabiért szaladgálni..
2008. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem anyukám nem világositott fel soha.

De talán azért is mert mindig szégyenlösebb tipus voltam.

Ha esetleg olyan téma jött fel inkább meg se szolaltam vagy kimentem vagy ilyesmi.

Ahová én jártam általános iskola ott megfelelö felvilágositást adtak,lehet ez nem mindenhol van így.

Sok tinédzsereknek szóló Újságot vettem amiben mindig van intim rovat ahol sokmindent meg lehet tudni.

15évesen vesztettem el a szüzességem és mindig védekeztem.

Szerintem nem fontos a felvilágositás csak az alap dolgok!

2008. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
apránként akár 5 lves kora óta, nem kell rázúdítani mindent egyszerre, csak szépen apránlént már kiskora óta.
2008. dec. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek kérdez, válaszolni kell. Plusz el kell érni, hogy merjen kérdezni. Szégyenlős gyerekeknél beválós módszer: kintfelejtett felvilágosító irodalom, és nem az egyházi, hanem a korának megfelelő normális. És persze sorban haladni: a fiúknak más van a nadrágjukban, a lányoknak meg a póló alatt lesz másmilyen, később el kell mesélni hogy a baba születik, aztán kislánynak a haviról, szexről... A gyerek saját tempójában!
2008. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem soha nem világosítottak fel. És rájöttem, hogy ez volt a legrosszabb dolog amit anyukám tett velem. Vagyis h pont nem tette meg velem.

Így visszanézve, minden sokkal egyszerűbb lett volna, ha anyukám mindent elmond már az elejétől fogva. Soha semmit nem értettem és mindentől féltem. Például, mikor elkezdett nőni a mellem és picit fájt, rögtön azt hittem, hogy biztos vmi daganat. De ne nevessetek ki, komolyan gondoltam (bár így már viccesen hangzik :D) Ilyen volt például, hogy nem tudtam h miért nő szőr "ott".. És hát a menstruáció sem volt a legkönnyebb... Rájönni, hogy most mi az a tampon meg ilyenek. Szexuális élet terén se tehettem fel soha egy kérdést se az anyukámnak, nálunk ez valahogy tabu téma volt otthon. Ha olyan film vagy reklám ment a tv-be amibe volt szex vagy tampon vagy hüvelygomba vagy akármi, mindig elkapcsoltak... :S Persze jó anyukám van, csak valahogy nem alakult ki köztünk olyan bensőséges viszony, hogy mindent elmondhassak neki és h bátran kérdezhessek tőle.

És a legrosszabb az volt, amikor még azt hittem, hogy ez normális. Hogy a szex és társai tabu téma!! Cikinek éreztem ha elmentem barátnőimhez, haverokhoz és ott vkinek a szülője felhozta a témát. Én meg vörösödtem, vörösödtem, vörösödtem....

Így a szex terén is nagyon sok problémám volt, ide értem azt is, hogy sokáig nem tudtam a csúcsra jutni, aminek valószínűleg pszichés okai voltak, de mégsem tudtam legyőzni azokat éveken át...

Hála annak, hogy otthon a szex szó tiltólistán volt. :S

Szóval összefoglalva: taníts meg mindent a gyerekeidnek még fiatal korukban, és ne érezd azt, hogy erről ciki beszélni, mert NEM az!!

Sztem inkább tőled halljon pl. a védekezés fontosságáról, mint egy olyasvalakitől, aki a véletlenre bízza!

De te tudod... Én biztos, hogy felvilágosítom minden gyermekemet és olyan kapcsolatot próbálok kialakítani velük, hogy olyan legyek, mint egy nővér vagy egy barátnő, és ne olyan, mint egy régiesen gondolkodó elmaradott anyuka!

2008. dec. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!